Öğretmenler Halay Çekerek Günlerini Kutladı

Öğretmenler Halay Çekerek Günlerini Kutladı

Final Dershanesi’nin Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlediği dayanışma ve kutlama yemeğinde dershane çalışanları bir araya geldi.

A+A-

Final Dershanesi’nin Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlediği dayanışma ve kutlama yemeğinde dershane çalışanları bir araya geldi.

Dershanelerin kapatılması tartışmaları içinde geçen 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Final Dershanesi Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama programı gerçekleştirdi.

İlçemizin önde gelen dershanelerinden dershanenin üniversiteye hazırlık ve liselere hazırlık şubelerinde bulunan öğretmen ve çalışanlarla Matiat Otel’de bir araya gelerek Öğretmenler Günü’nü yemekli bir eğlence programıyla kutladı. Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen öğretmenler günü kutlamasına bu yıl da aileleriyle birlikte gelen çalışan öğretmenler stres atarak eğlenceli vakit geçirdiler. 

Gecede konuşan Final Dershanesi Müdürü Metin Fidan, öğretmenlerin hiçbir karşılık beklemeden görevlerini yerine getiren nadide insanlar olduğunu söyledi. Fidan, öğretmenlerin yaşadıkları sorunlara dikkat çekerek, öğretmenlerin toplumda hak ettikleri değeri görebilmesi için herkesin duyarlı ve sorumlu davranması gerektiğini kaydetti.

“GENÇLERİMİZİN HER DAİM YANINDAYIZ”

Midyat’ın başarısı için çalışmaya, eğitime katkı yapmaya devam edeceklerini söyleyen Fidan, “24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle böyle güzel bir akşam yemeği tertip ettik. Biz dershane öğretmenleri olarak gençlerimizin ve öğrencilerimizin her daim yanındayız. 2013-2014 öğretim döneminde başarısını ve potansiyelini belirgin şekilde arttıran dershanemiz Midyat’taki en başarılı kurumsal işletme olarak göze çarpıyor. Gerek sistematik çalışma tempomuz, gerekse genç, dinamik ve aynı zamanla deneyimli öğretmen kadromuz ile güçlü bir kurum imajımızı korumaya ve geliştirmeye devam ediyor. Final Dershanesi, başarı grafiğini arttırmada kurumdaki çalışanlar arasındaki uyum ve çalışma başarısının ne denli önemli olduğunun en net örneklerinden birini sergiliyor.” dedi. 

“HAK ETTİKLERİ DEĞERİ GÖRMELERİ GEREK”

Öğretmenlik mesleğinin kutsal olduğunu ve öğretmenlerin hak ettiği değeri görmesi gerektiğini dile getiren Fidan, “Öğretmenlik insanlık tarihinin en anlamlı ve en ölümsüz mesleğidir. Öğretmenlik mesleğini, bizleri yüce gayemize ulaştıran bir vasıta olarak görüyorum. Toplum nazarında sadece bir gün öğretmenlerin hatırlanması yanlıştır. Toplumumuzda öğretmenlik mesleğinin hak ettiği değeri görmesi gerekir. Topluma büyük bir hizmet sunuyorsunuz ama karşılığı sıfır.” diye konuştu.

Dershane öğretmenleri de geceyi organize eden dershane yönetimine teşekkür ederek, tüm meslektaşlarının gününü kutladılar.

SICAK BİR AİLE ORTAMI

Geceye katılan tüm çalışanları samimi bir atmosferde birbirleriyle kaynaşıp birlikte eğlendiler. Birlikte akşam yemeği yedikten sonra dans pistine çıkan öğretmenler halay çekerek eğlendiler. Sıcak bir aile ortamında gerçekleşen kutlama etkinliğine eski ve yeni çalışanların birbirleriyle olan olumlu diyaloğu, gecenin coşkusunun artmasının en belirgin sebebi olarak göze çarptı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.