Öğretmenin Darp Edildiği İddiası

Öğretmenin Darp Edildiği İddiası

Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde beden eğitimi öğretmeninin darp edildiği iddia edildi.

A+A-

Midyat İlçesi Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı M.A. ile meslek dersleri öğretmeni A.Ö.'nün, birlikte beden eğitimi öğretmeni İzzettin Cemiloğlu'nu tartakladığı iddia edildi.

Midyat Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde beden eğitimi öğretmenliği yapan ve aynı zamanda Eğitim Bir- Sen işyeri temsilcisi olan İzzetin Cemiloğlu ile görev yaptığı okulun Müdür Yardımcısı ve Aktif Eğitimciler Sendikası Midyat Temsilcisi olan M.A. ve meslek dersleri öğretmeni A.Ö. arasında, dün saat 08.40'ta tenefüs sırasında tartışma çıktı. Henüz bilinmeyen nedenle koridorda başlayan tartışma, erkekler tuvaletinde kavgaya dönüştü. Kavga sırasında serçe parmağı kırılan Cemiloğlu, M.A. ve A.Ö. hakkında suç duyurusunda bulundu.

SENDİKADAN OKUL ÖNÜNDE AÇIKLAMA

Darp iddiası üzerine Eğitim-Bir-Sen Midyat Temsilciliği, olayın meydana geldiği okul binasının önünde basın açıklaması düzenleyerek, olayı kınadı. Basın açıklamasını okuyan Eğitim Bir-Sen Mardin Şube Başkanı Eyüp Değer, “Midyat Anadolu İmam Hatip Lisesi beden eğitimi öğretmeni ve aynı zamanda sendikamız işyeri temsilcisi İzzettin Cemiloğlu, hiçbir neden yokken, yine aynı okulda çalışan ve Müdür Yardımcısı görevini de yürüten Aktif Eğitimciler Sendikası Midyat Temsilcisi M.A. ve yine Aktif Eğitimciler Sendikası üyesi olan A.Ö. tarafından teneffüste öğrenci ve öğretmenler önünde darp edilmiştir.” dedi.   

‘GÖZÜ DÖNMÜŞ BİR GADDARLIK, HUNHARCA VE DÜŞMANCA SALDIRI’

Darp olayının planlı olduğunu ileri süren değer, “Üyemiz İzzettin Cemiloğlu, önce bir konuyu görüşmek için kenara davet ediliyor. Ardından söz konusu kişiler tarafından pencere çerçevesi ve lastiği ile herkesin önünde darp ediliyor. Zorla lavaboya alınıp, üzerine kapı kapatıldıktan sonra darp edilmeye devam ediliyor. Buda bu olayın planlı olduğunu göstermektedir. Yetkililerden bu olayın büyümemesi için söz konusu kişileri okulda huzuru ve sükuneti bozdukları için derhal okuldan başka yere alınmalarını istiyoruz. Bu kişilerin ve sahip oldukları zihniyetin ne kadar gaddar olduğunu da su yüzüne çıkarmıştır. Dikkat çekilmesi gereken diğer bir husus ta iki kişinin aynı okulda çalıştığı eğitimci arkadaşına gözü dönmüş bir gaddarlık, hunharca ve düşmanca saldırmasıdır.” diye konuştu.

‘KALLEŞÇE SALDIRIYI KINIYOR VE LANETLİYORUZ’
 
“Buradan yetkililere, Cumhuriyet Başsavcılığı’na açıkça suç duyurusunda bulunuyoruz” diyen Değer, “İlkel devirlerden kalma yöntem ve tekniklerle insanların korkutulması, tehdit edilmesi ve en sonunda darp edilmesini; yetkililerin, demokratik hukuk devleti olmanın gereği olarak yasal müeyyideleri uygulayacağından hiç bir kuşkumuz bulunmamaktadır. Ve yine diyoruz ki demokrasi, demokratik yöntemi hakkedenler için geçerlidir. Demokrasi, demokratik yöntemi kullanarak toplumu karanlıklara götüren ve onları kendine bağlayarak köleleştirenler için değildir. Sendikamız okul temsilcisi olan İzzettin Cemiloğlu beye yapılan bu kabul edilemez, kalleşçe saldırıyı kınıyor ve lanetliyoruz. Arkadaşlar geçmiş olsun hepimize. Allah bir daha böyle bişi yaşatmasın.” ifadelerini klandı.

‘SENDİKA HAZIMSIZLIĞI’

Eğitim Bir-Sen Midyat Temsilcisi Abdulkadir Altay ise, “Açıklamadan da anlaşılacağı üzere önceden planlanmış bir olay. Bir içine sindirmeme olayı var. Biz bu arkadaşların derhal bu okul ortamından uzaklaştırılmasını talep ediyoruz. Ortada net bir durum yok. Ama biz şunu biliyoruz ki sendikal faaliyetlerini düzgün bir şekilde yürüten arkadaşlarımızın bu konuda daha önce tehdit edildiğini ve uyarıldıklarını biliyoruz. Sendika hazımsızlığı diyebiliriz. Örnek olması gereken kişilerin hele hele idareci olan birinin ortamı sakinleştirmesi gerekirken işin geren tarafında olması ve şiddeti uygulayan olması bizi üzmüştür.” dedi.

Açıklamaya Eğitim Bir-Sen Mardin Şube Başkanı Eyüp Değer, Memur-Sen Mardin Şube Başkanı Mustafa Aydın, Eğitim Bir-Sen Midyat Temsilcisi Abdulkadir Altay ve üyeler katıldı. Açıklamanın ardından darp edilen öğretmen İzzettin Cemiloğlu’nun evine geçmiş olsun ziyaretinde bulunuldu. 

İzzetin Cemiloğlu'nun şikayeti üzerine olayla ilgili idari ve adli soruşturma başlatıldı.


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
14 Yorum