Öğretmen açığı ücretli öğretmenle kapatıldı!

Öğretmen açığı ücretli öğretmenle kapatıldı!

Yeni eğitim ve öğretim döneminin başlamasıyla birlikte Midyat’taki öğretmen açığı da ortaya çıktı.

A+A-
Milli Eğitim Bakanlığı, Ağustos döneminde iller arası isteğe ve özre bağlı olarak yer değiştirme atamaları sonucunda Midyat’tan çeşitli branşlarda 250 öğretmen ayrıldı. Yerlerine MEB’in son öğretmen ataması ile 98 öğretmen geldi. Bu durumda çok sayıda öğretmene ihtiyaç oluştu. Midyat Milli Eğitim Müdürlüğü, boş kalan 200 civarında öğretmen kadrosu için ücretli öğretmen görevlendirerek soruna geçici çözüm buldu. 
 
‘DERSLER BOŞ GEÇMEYECEK’
 
Midyat Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen 2013 Eylül ayı ataması ile Midyat’a 98 öğretmenin atandığını söyledi. Ücretli öğretmen alımı hakkında bilgi veren Şişman, öğretmen ihtiyaçlarını ücretli öğretmenlik yoluyla giderdiklerini belirterek, yapılan görevlendirmeler sayesinde derslerin boş geçmeyeceğini kaydederek, şunları söyledi:
 
“2013 yılı iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme atamalarında ilçemizden 250 civarında öğretmen il dışına, 98 öğretmen ise ilçemize atandı. İlçemizin  ihtiyacı olan 200 civarında öğretmen açığını da aldığımız eğitim fakültesi mezunlarından oluşan ücretli öğretmenlerle kapatıp, eğitim öğretimi aksatmadan devam ediyoruz. Ümit ediyorum ki yeni atanan öğretmenlerimiz, dinamizmleriyle eğitime katkılar sağlayacaktır.. Şuanda itibariyle tüm köylerimizde eğitimi aksatacak bir eksiğimiz yok. Tüm öğretmelerimize ve öğrencilerimize başarılar diliyorum”
 
EĞİTİM KOÇLARI GELİYOR
 
Midyat’ta eğitimdeki başarı grafiğinin yükseltilmesi için bu yıl bazı yeni uygulamaları hayata geçirdiklerini dile getiren Şişman, eğitimdeki başarının daha iyi seviyelere gelebilmesi için herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini ifade etti. 
 
Şişman, bu yıl da geçen yılki çalışmaların üzerine yenilerini ekleyerek daha başarılı sonuçlar elde etmeye çalışacaklarını dile getirerek, her öğrencinin arık okulda bir eğitim koçunun olacağına vurgu yaptı. Şişman, “Eğitim koçlarımız öğretmenlerimizdir. Bunlar öğrencilerin tüm sorunları ile ilgilenecek, aile ziyaretleri yapacak ve velileri bilinçlendirecek. Bu uygulamanın öğrencilerin başarısında önemli bir etki edeceğini düşünüyoruz. Bu uygulamayla birlikte artık okullarımızdan her ay başarıları grafiklerini gösterir bir raporda isteyeceğiz. Her zaman olduğu gibi önceliğimiz kaliteli eğitim ve eğitim seviyesini her geçen gün yükseltmektir” şeklinde konuştu.
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum