Öğrencilere Meslek Tanıtım Semineri

Öğrencilere Meslek Tanıtım Semineri

İlköğretim Öğrencilerine Yönelik Meslek Tanıtım Semineri Düzenleniyor.

A+A-

Midyat, 75 Yıl İMKB İlköğretim Okulu 2011–2012 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde ‘Meslek Tanıtım Programı’yla öğrencilerini geleceğe hazırlıyor. Okulun, meslek tanıtım programına katılan meslek erbabı kişiler okulun konferans salonunda yaptıkları konuşma ve sunumlarıyla öğrencileri aydınlatıyor. Programa katılan 8’nci sınıf öğrencileri, soru cevap çalışmalarıyla da mesleğin sırlarını öğreniyor.

75. Yıl İMKB İlköğretim Okulu Yöneticileri ve Rehberlik Servisi, ilçemizde güzel bir çalışmaya imza attılar. İlk defa duydukları bir meslekle ilgili olarak, o meslekten kazanabilecekleri ‘para’dan önce, o mesleğin içeriğini ve işi sevip sevmeyeceğini, kendileri için uygun bir iş olup olmadığını merak eden 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik olarak, önceki gün "Meslek Tanıtım Günleri" adı altında bir etkinlik başlattılar.

Öğrencilerin meslekler hakkında bilgi sahibi olabilmesi amacıyla düzenlenen seminere katılan doktor, makine mühendisi, avukat, eczacı, hemşire, inşaat mühendisi, polis ve esnaflar kendi uzmanlık alanlarında öğrencilere çeşitli bilgiler verdi. Çocukların kendilerini tanımalarını, ilgi ve becerilerini keşfetmelerini sağlayarak kariyer bilinçlerinin gelişmesini amaçlayan etkinlik 2 gün sürdü.

Okulun Rehber Öğretmeni Hikmet Doğan, öğrencilerinin bu tür etkinliklerle birikim kazandıklarını kaydederek, meslek seçimlerinde ise yapılan tanıtım programlarının etkin rol oynayacağını ifade etti. Doğan, “Bilgi ve birikimlerini seve seve öğrencilerimizle paylaşmak için bizlerle buluşan tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Katılımcılarımızın katılımından dolayı öğrencilerimizin ne kadar sevinçli ve heyecanlı olduklarını gözlerine bakınca anlamamak mümkün değil. Bu çalışmanın pırıl pırıl çocuklarımıza faydalı olacağından hiç şüphem yok” diye konuştu.

Okul Öğrenci Temsilcisi 8’nci Sınıf Öğrencisi Şehmus Demir ise, seminerin kendileri için oldukça yararlı geçtiğini belirterek, böylesi faaliyetlerin seçecekleri meslekler hakkında bilgilendirici olduğunu söyledi.

Eğitim sonrası ise öğrenciler merak ettiği konular hakkında sorular sorarak bilgi alış verişinde bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.