Öğrencilere Değerler Aşılanıyor

Öğrencilere Değerler Aşılanıyor

Midyat'ta başlatılan ‘Değerler Projesi’ ile hassasiyeti yüksek öğrenciler yetiştirilecek...

A+A-

Midyat Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan ve tüm okullarda uygulanacak ‘Değerler Projesi’ ile hassasiyeti yüksek öğrenciler yetiştirilecek. 

Midyat Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Değerler Projesi’ ile toplumsal değerlere üst seviyede bağlı, milli ve manevi hassasiyeti olan öğrenciler yetiştirilmesi hedefleniyor. Proje kapsamında yardımlaşma, dayanışma, hoşgörü, misafirperverlik, vatanseverlik, doğruluk, iyilik, temizlik, çalışkanlık, dürüstlük, sevgi, saygı, duyarlı olma, adil olma, paylaşımcı olma gibi konularda öğrencilere yönelik çeşitli etkinlikler yapılacak. Proje kapsamında ayrıca, öğrencilere temizlik ve hijyen kurallarına uymaları konusunda da büyük destek verilecek.

75. Yıl Orta Okulu’ndaki proje tanıtım toplantısına İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, Proje Koordinatörü Öğretmen Ramazan Erdoğan ve Eğitim Bir-Sen Midyat Temsilcisi Abdulkadir Altay katıldı. 

Konu ile ilgili açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, değerler projesinin gelecek nesiller açısından son derece önemli olduğunu kaydetti. Öğrencilerin iyi bireyler olarak yetiştirilmesi gerektiğini ifade eden Şişman, bu noktada değerler eğitimini çok önemsediklerini ifade etti. 

"İNSANLIĞA HİZMET ETMEYE HAZIR BİREYLER"

Toplumsal değer ve hijyen kurallarına dikkat çeken Şişman, “Okullarımızda eğitim-öğretim faaliyetleri yapıyoruz. Çocuklarımıza bilim ve fennin yanı sıra toplumsal değerlerin de aktarılmasını çok önemsiyoruz. Zira o zaman öğretim yapmış olabiliriz. Onları vatanını milletini seven, insanlığa hizmet etmeye hazır bireyler olarak yetiştirmemiz gerekiyor. Zaten Milli Eğitim temel kanunu da bunu bizden ısrarla istiyor. Bugün toplumsal değerlerimiz öğrencilerimiz tarafından yeterince bilinmemektedir. Gerçekten milli ve manevi değerlerimiz karşısında, bu değerlerin öğrencilerimize benimsetilmesi noktasında bir takım sıkıntılar yaşıyoruz. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimize verdikleri eğitimin yanında onlara bir takım değerleri kazandırmanın da görevleri arasında olduğunu bir kez daha yaklaşımlarıyla ifade edeceklerdir.” şeklinde konuştu.

"EVRENSEL DEĞERLERLE DONANMIŞ ÖĞRENCİLER"

Daha sonra söz alan Proje Koordinatörü Ramazan Erdoğan ise, proje kapsamında her ay bir değerin öne çıkarıldığına belirterek, şunları söyledi:

“Proje değerler erozyonuna çözüm arayışının bir ürünüdür. Çocuklarımızın sağlıklı kişiliğinin temel taşlarını oluşturan toplumsal ve evrensel değerleri kazanmalarını ve kişiliklerinin her yönüyle gelişmesini sağlamak, öğrencileri toplumsal ve evrensel değerlerle donanmış ve bu değerlerle yaşamayı yaşam biçimi haline getirmiş bireyler olarak yetiştirmek, çeşitli program aracılığı ile öğrencilerin temel insani özellikleri kazanmasını sağlamayı amaçlıyoruz."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum