Öğrencilerden 25 Yetime Yardım

Öğrencilerden 25 Yetime Yardım

Başarıda yarışan Aziz Önen Anadolu Lisesi Öğrencileri şimdide iyilikte yarışıyorlar…

A+A-

Aziz Önen Anadolu Lisesi’nde her sınıfın bir yetim kardeşi var. Öğrenciler harçlıklarından biriktirdikleri 2 bin 250 lirayı bankadan kendi elleriyle yetim kardeşlerine gönderdiler.

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın desteği ile başlattığı ‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ kampanyasına Aziz Önen Anadolu Lisesi öğrencileri destek verdi.

 Aziz Önen Anadolu Lisesi öğrencileri harçlıklarından biriktirdikleri paralarla Ortadoğu’dan Afrika’ya, Kafkasya’dan Balkanlar’a ve Amerika’ya kadar dünyanın dört bir yanında savaş, doğal afet, yoksulluk ve benzeri nedenlerle yetim kalmış 25 çocuk için ayda 2 bin 250 lira para göndererek destek verecek.

Başlatılan kampanya ile ilgili konuşan Okul Müdürü Turgut Mete, “İnanıyoruz ki küçük yaşlarda bir iyiliğin parçası olup paylaşım kültürünü yaşayan ve yaşatan çocuklarımızın karakter oluşumları olumlu yönde gelişecek ve yetişkinlik çağlarında da etraflarında hep iyiliklerin konuşulduğu, icra edildiği nesilleri oluşturacaklar” dedi. 

“ERDEMLİ BİR DAVRANIŞ SERGİLEDİLER”

Derslerde kampanyanın öneminden ve yardımın ne kadar kutsal bir görev olduğundan bahsettiğini söyleyen kampanyanın okuldaki koordinatörü Biyoloji Öğretmeni İdris İraz ise, “Öğrencilerimize birçok ülkede çocukların kötü yaşam koşulları sebebiyle hayatını kaybettiği anlattım. Kendileri küçük yürekleri büyük öğrencilerim, ‘harçlıklarımızı toplar onlara yardım için getiririz’ dediler. Bu davranış beni oldukça gururlandırdı. Böylesine anlamlı bir proje içerisinde öğrencilerimizin yer almasından son derece mutluyuz. Öğrencilerimizin yardımlaşma ve dayanışmaya yönelik faaliyetlerde yer alması geleceğimiz açısından umut verici bir durumdur. Çocuklarımızın bu tür erdemli davranışları yaşayarak öğrenmesi ve bunu kalıcı hale getirip hayatlarının ilerleyen zamanlarında yardımlaşma faaliyetlerine devam etmesi bizler için önemli bir kazanım olacaktır.” diye konuştu. 

foto-galeri-icon.png

HER AY GÖNDERİLECEK

Temmuz ayına kadar her ay 2 bin 250 lira göndererek kampanyaya destek olacaklarını kaydeden İraz, öğrencilerinin bu davranışının diğer öğrencilere örnek olmasını ümit ettiklerini belirterek, projeye destek veren öğrencilere teşekkür etti. İraz, sınıflar adına eşleştirilen yetimlerin ülkesi, adı, yaşı ve fotoğrafını içeren “Yetim Özet Bilgi Formu”nun posta veya e-posta yoluyla her sınıfa ayrı ayrı gönderileceğini belirtti.

Yardım kampanyasına katılan öğrenciler Elif Pala, Yasin Demir, Hilal Deniz ve Zeynep Çelik de, amaçlarının topladıkları harçlıklarla dünyanın herhangi bir yerindeki yetim kardeşlerine yardım elini uzatarak, kıtalar arasında dostluk ve kardeşlik köprüsü kurmak istediklerini ifade ettiler.

PARALARI BANKAYA KENDİLERİ YATIRDI
 
Ziraat Bankası Midyat Şubesi’ne öğretmenleri Veysel Parlak ve İdris İraz ile birlikte giden öğrenciler harçlıklarından biriktirdikleri 2 bin 250 lirayı yetimlere ulaştırmak üzere “Yetim Sponsorluk Bağışıdır” kaydı düşerek İHH İnsani Yardım Vakfı’nın hesabına yatırdı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum