Öğrenciler YGS öncesi prova yapacak

Öğrenciler YGS öncesi prova yapacak

Üniversiteye hazırlık öğrencileri için, Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) öncesi ‘Nerdeyim, Nasılım’ isimli deneme sınavı yapılacak.

A+A-

Final Dershanesi, üniversiteye hazırlık öğrencileri için, Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) öncesi ‘Nerdeyim, Nasılım’ isimli deneme sınavı yapacak. 

Midyat Final Dershanesi tarafından 07 Kasım tarihinde Türkiye geneli Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) Deneme Sınavı yapılacağı bildirildi.

Rehber Öğretmeni Muhittin Elbi, adayların gerçek YGS’den önce deneme sınavına katılmalarını önererek, gerçeğini aratmayan deneme sınavıyla öğrencilerin eksiklerini öğrenme, stresi yenme ve karşılaşabilecekleri muhtemel problemleri yerinde tespit etme imkanı bulacaklarını söyledi.

‘YGS ÖNCESİ PROVA YAPACAKLAR’

Konu ilgili bir açıklama yapan sınav organizasyonu sorumlusu Midyat Final Dershanesi Rehber Öğretmeni Muhittin Elbi, YGS’ye girecek adaylar için hazırlanan deneme sınavının önemine değindi. Sınavın gözetmenler eşliğinde son derece hassas bir şekilde yapılacağını belirten Elbi, deneme sınavlarının adayların durumunu tespit noktasında belirleyici bir rol oynadığını söyledi.

Elbi, sınav provasıyla hataları ortadan kaldırmak istediklerini kaydederek, “Deneme sınavları bilgi, beceri, zaman kullanımını ölçmemizi sağlayan en önemli fırsatlardandır. Türkiye geneli deneme sınavına katılan öğrenciler, gerçek deneme sınav formatındaki deneme sınavı ile durumlarını gözden geçirme fırsatını yakalayabilirler. Deneme sınavımız, güncellenen son sınav müfredatlarına göre hazırlanan, öğrencilerimizin katılım ve başarılarını ölçen bir sınav olacaktır. Bu sınavla öğrencilerimiz kendilerini objektif olarak değerlendirecekler, eksikliklerini görüp giderme fırsatı bulacaklar. Öğrenciler kaygı durumlarını, stres faktörlerini deneme sınavlarına girerek aşabilirler. Deneme sınavları, gerçek sınavın provasıdır ve öğrencileri gerçek sınava hazırlar. Velilerimiz de bu uygulamadan dolayı memnuniyetlerini ifade ettiler.” dedi.

KAYITLAR DEVAM EDİYOR

Deneme sınavı için ön kayıtların devam ettiğini belirten Elbi, “Kayıtlarımız 06 Kasım tarihine kadar devam edecek. Şuana kadar yaklaşık 300 öğrenci sınava girmek için bizlere müracaat etti. Hem kendi öğrencilerimiz hem de dışarıdan öğrenciler bu sınava katılabilirler. Sınav için kontenjan sınırlı olduğu için adayların erken müracaat etmelerinde fayda olduğunu düşünüyorum” diye konuştu. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.