Öğrenciler İçin Ücretsiz Kurs Düzenlediler

Öğrenciler İçin Ücretsiz Kurs Düzenlediler

Midyat Aziz Önen Lisesi öğrencileri için Matematik, Geometri ve Biyoloji kursu açıldı.

A+A-

Her yıl başarı çıtasını yükselten Midyat Aziz Önen Lisesi’nin maddi durumu düşük ve dershaneye gitme imkânı olamayan başarılı öğrencilerini geleceğe hazırlamak amacıyla açtığı ücretsiz üniversiteye hazırlık kursları başarılı bir şekilde devam ediyor.

Yeni nesil gençliği geleceğe hazırlamak amacıyla okulda düzenlenen kurslara 10, 11 ve 12. sınıflara giden 100 öğrenciye matematik, geometri ve biyoloji branşlarında okulun öğretmenleri Emrah Polat,  İpek Yaşar, Barış Ateş ve Eltem Sarıkaya tarafından ders veriliyor.

3 yıldan bu yana geleneksel hale getirilen ve Haziran ayına kadar devam edecek kurslara katılan öğrenciler uygulamadan memnun olduklarını bildirirken, kursların açılmasında emeği geçenlere ve ders veren öğretmenlere teşekkür ettiler.

Konuyla ilgili açıklama yapan Midyat Aziz Önen Lisesi Müdürü Turgut Mete, gençlerin serbest zamanlarını değerlendirmek ve onları geleceğe hazırlamak amacıyla böyle bir projeyi hayata geçirdiklerini ifade etti.

Mete, kursların dershane gidemeyen ve özel ders alma imkanı olmayan öğrencilere yönelik olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

“Üniversiteye ve liseye hazırlık sürecinde öğrenciler en çok matematik dersinden zorlanıyorlar, matematik dersinde başarılı olamayan öğrenciler umutlarını kaybederek diğer derslere de çalışmayı bırakıyorlar. Başarısızlık nedenlerine baktığımızda öğrencilerin derse karşı bir ön yargı geliştirdiklerini, nasıl olsa yapamam, diyerek soruları çözmek için denemeye dahi cesaret edemediklerini görüyoruz. Uygulamaya koyduğumuz kurslarımızla öğrencilerimize matematiği sevdiriyoruz sonra ön yargılarını kırarak ilk adımı atmalarını sağlıyoruz. Öğrencilerimiz kurs sayesinde ders ve okul başarılarını artırıyorlar.”

Okulun Matematik Öğretmeni Emrah Polat da, “Bu kurslar dershaneye gidemeyen öğrencilerimiz için açıldı. Bu işi gönüllü öğretmenlerle yapıyoruz. Öğrenciler için açılan üniversiteye hazırlama kursları büyük ilgi gördü. Kurslar, geçtiğimiz yıllarda da yararlı oldu. Olumlu sonuçlar aldık. Bundan sonra da her türlü kurs ve eğitim çalışmalarına devam edeceğiz. Öğrencilere fırsat eşitliği sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.

Matematiğin aynı zamanda hayatı anlamanın ve sevmenin bir yolu olduğunu belirten Polat, “Matematik, öğrenmekten ve ezberlemekten çok anlamaya dayanır. Temeli çok sağlam tutmak lazımdır. Bu kurslarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Amacımız okulumuzdaki öğrencilerimize destek olmaktır” şeklinde konuştu.

Kursa katılmaktan mutlu olduğunu bildiren 11. sınıf öğrencisi Mehmet Uz ise, “Kursun yararlı olduğuna inanıyoruz Bize destek olan okul müdürümüze ve gönüllü öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Onları utandırmayacağım” açıklamasında bulundu.

sizin-medya-_-1.20130117231510.jpg

sizin-medya-_-2.20130117231521.jpg

sizin-medya-_-3.20130117231532.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum