Öğrenciler Hayallerini Duvara Çiziyor

Öğrenciler Hayallerini Duvara Çiziyor

Midyat’ta resim öğretmeni öncülüğünde bir araya gelen bir grup ilköğretim öğrencisi duyarlılık örneği göstererek okullarını güzelleştirmeye başladı.

A+A-

Midyat’ta resim öğretmeni öncülüğünde bir araya gelen bir grup ilköğretim öğrencisi duyarlılık örneği göstererek okullarını güzelleştirmeye başladı.  Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan 75. Yıl İMKB İlköğretim Okulu’ndaki öğrenciler ellerine aldıkları fırçalarla okulun koridorlarına değişik resimler çiziyor.

Resim atölyesinde aldıkları eğitimin ardından içlerindeki cevheri ortaya çıkaran öğrenciler, okulun duvarlarına resim çizerken umutlarını ve hayallerini gün yüzüne çıkarıyor.

Resimleme yapan öğrenciler okullarını süslemekten duydukları mutluluğu dile getirirken, Görsel Sanatlar Öğretmeni İdris Kandemir de, yoğun ders programına rağmen çalışmalara katılan öğrencilere teşekkür etti.

Öğrencilerin daha iyi bir ortamda eğitim görmeleri için büyük çaba harcadıklarını kaydeden Okul Müdürü Ziver Deniz, “Öğrencilerimizin eğitim ve sosyal faaliyetler açısından iyi koşullara sahip olması için tüm imkânlarımızı kullanıyoruz. Öğrencilerimizin okullarını sevmelerini, derslere olan ilgilerini arttırmayı, bununla beraber akademik başarılarını yukarı çıkarmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Okulun soluk duvarlarını çocukların hayal dünyasına ilham verecek şekilde renkli hale getirdiklerini belirten Öğretmen Kandemir, bütün öğrencilerin büyük bir heyecanla projede yer aldığını söyledi.

Bu tür etkinliklerle öğrencilerin umutlarını ve hayallerini gün yüzüne çıkarmayı düşündüklerini anlatan Kandemir, gerçek başarının, eğitim öğretimin yanında sosyal ve kültürel çalışmalardan geçtiğine inandığını kaydederek, şöyle konuştu:

Çalışmalara 6, 7 ve 8. sınıflardan 10 öğrenci katılıyor. Okulumuzun koridorlarına öğrencilerle birlikte çeşitli resimler çiziyoruz. Biz bu çalışmayla çocuklarımıza imkân sunulduğunda onların neleri başarabileceğini kendilerine ve ailelerine kanıtlamak istedik. Öğrencilerimizin istekli ve becerikli olmaları, okulun duvarlarını güzelleştiriyor.”

Duvara resim yapmanın kolay iş olmadığını belirten Semanur Çiğdem ve Zeynep İrem Salman adlı öğrenciler, “Yaptığımız resimler büyük ilgi görüyor. Bir resim oluşturunca hoşumuza gidiyor ve motive oluyoruz. Dolaylı da olsa kendimizi ifade olanağı buluyoruz. Öncelikle arkadaşlarımıza hayal güçlerini iyi kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Eğer bir çizgi çekmeyi bile biliyorsa asla pes etmesinler ve resim yapmayı sürdürsünler. Yapamıyorum deyip bırakmasınlar. Resim yapmak bir yetenektir ama eğer kişi duygularını resimle anlatabiliyorsa buna devam etsin” şeklinde konuştu.
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum