Nusaybinli Öğrenciler Midyat’ta ‘Moral’ Buldu

Nusaybinli Öğrenciler Midyat’ta ‘Moral’ Buldu

Nusaybin İlçesi’nde yaşanan olaylar nedeniyle eğitimden geri kalan ve TEOG sınavına Midyat’ta hazırlanan öğrenciler için ‘Moral Gecesi’ düzenlendi.

A+A-

Nusaybin İlçesi'nde düzenlenen operasyonlar esnasında evlerini terk edip, Midyat İlçesi'ne yerleşen ve telafi eğitimi alan öğrencilere yarın katılacakları TEOG sınavı öncesi Kürtçe ve Türkçe şarkılar eşliğinde moral etkinliği düzenlendi.

Nusaybin İlçesi'ndeki sokağa çıkma yasağı ve operasyonlar nedeniyle evlerini terk edip, Midyat İlçesi'ne yerleşen öğrenciler, telafi eğitimlerini Cumhuriyet Ortaokulu'nda sürdürürken, öğrenciler için 27-28 Nisan tarihleri arasında girecekleri Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı (TEOG) öncesi Midyat Kaymakamı Oğuz Bingöl'ün katılımıyla moral etkinliği düzenledi. 

Fen Lisesi Müdürlüğü tarafından organize edilen moral etkinliğinde, öğrenciler sınav öncesi Kürtçe, Türkçe şarkılar doyası eğlenirken, Kaymakam Bingöl, sınava girecekler öğrencilerle ilgilenerek, başarılar dileyerek, “Önümüzdeki iki gün içerisinde öğrencilerimizin sınavları var. Hepsine başarılar diliyorum. Tabi Onlar hangi başarıyı gösterirlerse göstersinler Onlar bizim için kıymetlidir, bizim için değerlidir. Velilerimizin de bu şekilde düşünmesi gerekiyor. Yani Onlar, bir soruyu yapamadıklarında öğrencilerimiz değil, O sorular utansın. Hangi başarıyı elde ederlerse etsinler bizim içinde, velilerimiz için de çok kıymetlidirler. Öğrencilerimizin de bunu bilmesini istiyoruz. Hepsine yürekten, gönülden başarılar diliyorum. Allah yardımcıları olsun.” dedi.

Midyat Milli Eğitim Müdür Vekili Abdulkadir Altay da, “Bu kardeşlerimiz Nusaybin’de olumsuz bir ortamdan sıkıntılar içerisinden geldiler. İkinci dönemin başından itibaren bu kardeşlerimizi en iyi şekilde hazırlamak için elimizden gelen gayreti gösterdik, en iyi şekilde ağırladık. Sınav öncesi streslerini atmaları için böyle bir eğlence tertiplendi. Bu öğrencilerimize sınavda başarılı olmalarını diliyorum. Hayat bir sınav, ama bu sınavın iyi veya kötü geçmesi bizim için çok önemli değil, önemli olan gayret göstermiş olmaları. Her ne olursa olsun Onlar bizim nazarımızda başarılıdırlar. Hepsine başarılar diliyorum ve gönüllerindeki okula yerleşmelerini diliyorum” diye konuştu.

Müzik ziyafeti ile doyasıya eğlenen öğrenciler, TEOG sınavı öncesi böyle bir gecenin düzenlenmesinin kendileri için çok iyi geldiğini belirttiler.

Moral gecesinde, öğrenciler alanda öğretmenlerinin ve yerel sanatçıların seslendirdiği hareketli Türkçe ve Kürtçe şarkılar eşliğinde halay çekip misket oynadılar. Öğrencilerin coşkusunu gören İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Altay, Fen Lisesi Müdürü Faruk Tercan ve öğretmenler, aralarına katılıp sevinçlerine ortak oldular.

Programa Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, Midyat Milli Eğitim Müdür Vekili Abdulkadir Altay, Mili Eğitim Şube Müdürü Siraç Badur, Nusaybin Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Taşkın, Midyat Fen Lisesi Müdürü Faruk Tercan ve öğretmenler katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.