Noter Huzurunda Hizmetli Oldular

Noter Huzurunda Hizmetli Oldular

Milli Eğitim’e hizmetli alımında izdiham yaşandı. Geçici 200 hizmetli alımı için 977 kişi kuraya girdi.

A+A-
Midyat’taki okullarda geçici hizmetli olarak çalışan personel alımında müracaat fazla olunca izdiham yaşandı. Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında, 9 ay süreyle işe alınacak 200 yardımcı hizmetler personeli için ilçe genelinden toplam 977 kişi kuraya katıldı.  
 
Türkiye İş Kurumu Mardin İl Müdürlüğü ile Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında Midyat Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda çalışacak 200 kişilik hizmetli alımı kura ile belirlendi.
 
Midyat’ta, İş-Kur İl Müdürlüğü tarafından yürütülen Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında okullara hizmetli alımı için Midyat 75. Yıl İMKB Ortaokulu Salonu’nda noter huzurunda kura çekildi. Kura çekimine, Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Mardin İş-Kur Müdürü Mehmet Akın, Midyat Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, Midyat Milli Eğitim Şube Müdürü Abdurrahim Demir, Midyat Noter çalışanları ve kuraya giren vatandaşlar katıldı.
 
Müracaatta bulunan bütün vatandaşlara hayırlı olmasını dileyen Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, “Çocuklarda temizlik kültürü ve çevre bilinci oluşmadığı takdirde her öğrencinin başına bir temizlikçi versek dahi yine de çevre kirletilecektir. Bu nedenle işe öncelikle eğitimden başlamalıyız” dedi.
 
Noter huzurunda yapılan kura çekimi öncesinde bir konuşma yapan Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ise, ilçe merkezinde bulunan okullarda 9 ay çalıştırılmak üzere 200 kişinin işe alınacağını ifade ederek, şöyle konuştu:
 
 “Bu programdaki amaç hem toplum yararına işçilerin hizmet etmesini sağlamak hem de işsizlerimizin geçici bir sürede olsa mağduriyetlerini önlemektir. Bugün burada toplum yararına çalışma programı çerçevesinde Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı çeşitli okullarda ve pansiyonlarda çalıştırılmak üzere 200 temizlik işçisi ile ilgili noter kurası yapmak üzere 9 ay süre ile istihdam edilecekler. 1 Kasım tarihinden itibaren kura ile belirlenenler kişiler görevlendirilecekleri yerlerde hizmetli olarak iş başı yapacaklar. Böylelikle okulların temizlik işleri ile ilgili önemli bir sorunu da aşmış olacağız. Bu personelimiz göreve başladıktan sonra okullara yapacağımız ziyaretlerde temizlik ile ilgili bir problemle karşılaşmak istemiyoruz. Eğitim yuvalarımız kesinlikle tertemiz olmalıdır. Bu kişilerin arasında teknik personel statüsünde bulunan kişilerinden oluşturacağımız ekipler de okullarda acil müdahale edilmesi gereken bakım ve onarım işleri ile ilgilenecekler.  Yaz tatilinde de bu personelimiz okulların boya-badana, bakım ve onarımını gerçekleştirecektir.” Heyecanla kura çekimlerini bekleyenlerden şanslı olanlar sevinirken, kurada ismi çıkmayanlar ise hüzünlendi.
 
sizin-medya-1.20131008080521.jpg
 
sizin-medya-2.20131008080531.jpg
 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum