Nasıroğlu’nun Doğuş Bayramı Mesajı

Nasıroğlu’nun Doğuş Bayramı Mesajı

Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, Doğuş Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

A+A-

25 Aralık’ta kutlanan Doğuş Bayramı dolayısıyla açıklama yapan Nasıroğlu, “Bütün dünyada Hıristiyanlık inancını benimseyen halkların coşkuyla kutladıkları Doğuş Bayramı gibi anlamlı günlerin dünyanın ihtiyacı olan küresel barışa, sevgi ve saygıya dayalı, kimseyi ötekileştirmeden bir arada yaşama kültürüne katkı sağlamasını diliyorum”  dedi.

Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu’nun mesajı şöyle:
“Camilerin ve Kiliselerin yan yana varlıklarını ahenk içinde sürdürdükleri, birçok medeniyete ev sahipliği yapan Midyat, asırlar boyunca farklı kültür ve dini inançlara sahip insanları dostluk, kardeşlik, sevgi ve birlik hisleri etrafında kaynaştırdı.

Tarih boyunca bizi birbirimize kenetleyen birlik ve beraberliğimiz ile hoşgörümüz ve kardeşlik duygularımız, bizleri güçlü kılan meziyet oldu. Bu anlayış, köklü geleneklerimizin ve kültürümüzün özenle muhafaza etmemiz ve ileriye taşımamız gereken tarihi bir ürünüdür.

Midyat, zengin tarihsel birikimi ve insanlığın ortak geleceğine olan inancıyla bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da dünyadaki kültürler ve dinler arasında diyalog ve uyum sağlama çabalarına örnek olacaktır.

Bilindiği üzere Midyat’ta dinler kardeşliği, medeniyetler barışı, diller sevgiyi söylemektedir. Bu manada aynı Allah'a inanan, aynı gelenekleri paylaşan insanlar olarak sevinç ve tasada birlikte olduğumuz Süryani hemşerilerimiz ile dini bayramlarımızı da birlikte idrak etmenin güzelliğini yaşıyoruz.

Bu duygularla Hazreti İsa Peygamber'in doğuşu olarak kutlanmakta olan Doğuş Bayramı'nı (Noel) en iyi dileklerimle kutlar, Doğuş Bayramı'nın Süryani vatandaşlarımıza olduğu kadar tüm insanlığa barış, huzur, sağlık ve güzellikler getirmesini temenni ederim.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.