Nasıroğlu’ndan Bir Günde 3 Açılış

Nasıroğlu’ndan Bir Günde 3 Açılış

Şehmus Nasıroğlu, Seçim Bürolarını Kitlesel Bir Coşkuyla Açtı...

A+A-

Midyat’a bağlı Yolbaşı, Çavuşlu ve Söğütlü beldelerinde Ak Parti’nin seçim ve iletişim bürosu coşku ile açıldı. Gerçekleştirilen seçim ofisi açılışlarında Ak Parti İl Başkanı İbrahim Fide, Ak Parti Midyat Başkan Vekili Abdulvahap Arbağ, Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Vejdi Kahraman, Midyat Belediye Başkan Adayı Şehmus Nasıroğlu, teşkilat üyeleri ve partililer büyük katılım göstererek, yerel seçimler öncesi birlik ve beraberlik mesajı verdiler. 

İLK AÇILIŞ YOLBAŞI’DA 

Kadınların büyük ilgi gösterdiği Yolbaşı Beldesi’ndeki açılışta ilk konuşmayı yapan Ak Parti Mardin İl Başkanı İbrahim Fide, gösterilen ilginin kendisini fazlası ile memnun ettiğini belirterek, “Ben buradaki coşkuyu, mutluluğu ve heyecanı ilk geldiğimde gördüm ve kendi kendime ‘Bu iş burada bitmiş’ dedim. Gerçekten bu iş burada bitmiş. Burada da görüyorum ki kadınlarımız çok fazla. Bu seçimin nasıl biteceğinin bir göstergesidir” dedi. Ak Parti Midyat Belediye Başkan Adayı Şehmus Nasıroğlu ise, Midyat’ta çok güçlü ve görkemli olduklarını söyleyerek, Midyat’ın bütün beldelerinde halkın kazanacağını kaydetti.

GÖREV VE YETKİLERİ ARTACAK

Nasıroğlu, 30 Mart yerel seçimlerinin diğer seçimlerden farklı olacağını, köylerin ve beldelerin kapatılması nedeniyle görev ve yetkilerin ilçe belediyesinde toplanacağını söyleyerek, “Bu seçim çok farklı bir seçim. Büyükşehir yasasıyla yönetim tarzı değişecek. Köyler ve beldeler Midyat’ın birer mahallesi olacak. Önümüzde Midyat ve büyük şehir belediyesinin seçileceği bir seçim olacak. 10 ilçe büyük şehir belediyesi şemsiyesi altında toplanacak. Büyük şehrin görev ve yetkileri artacak. Midyat’ta çok fazla yatırım yapma, sorunların daha çabuk ve nitelikli çözme imkanımız olacak. Midyat da dahin bütün ilçeler bütün şehir olacak” dedi. Nasıroğlu,” Bugünkü toplulukta Arap var, Kürt var, Süryani var, Yezidi var ve Türk var. Hepsi burada ve hepsi de bir amaç için toplanmış. O amacımız da hizmettir. Amacımız gönül birliğidir. Gönül birliği içinde olan insanlar her şeyi başarırlar. Çıkar ve menfaat üzerinde hiçbir birliğimiz yoktur. Bizim tek bir birliğimiz var; haktır, hukuktur, hizmettir, fakir insanlardır. Hiç kimseye kanmayın ve oylarınızı bölmeyin. Bizi bölüp, parçalamak istiyorlar. Ama Allah’ın izniyle Yolbaşılılar sandıkları Ak Parti oylarıyla dolduracak ve bizi hedefe ulaştıracak.” ifadelerin kulandı. 

Yapılan konuşmaların ardından seçim bürosunun açılışı gerçekleştirildi. Daha sonra Ak Partililer seçim ofisi açılışını yapmak üzere Çavuşlu Beldesine hareket etti.

ÇAVUŞLUDA KONUŞTU

Çavuşlu Beldesi’ndeki seçim ofisinin açılışında konuşan Nasıroğlu, 30 Mart’ta Midyatlıların tamamının, vicdanının sesini dinlemesini ve tercihini Ak Parti’den, Başbakan’dan ve hizmetten ve Nasıroğlu’ndan yana kullanmasını beklediğini ifade ederek, şöyle konuştu:

“Sizin heyecanınız, sizin coşkunuz, sizin engin yürekleriniz bana güç veriyor. Sizlerle birlikte varamayacağımız hiçbir hedef hiçbir yol yoktur. Şunu bilmenizi istiyorum. Sıkıntılarınızı biliyoruz, sıkıntılarınızı çözecek bilgi birikimimiz var. Bizim 15 yıldır yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır. Biz Midyat’ta yaşayan her canlı için çalışıyoruz. Midyat’la artık bütün olduk, bu kenti toprağındaki zerresine kadar tanıyoruz. Biz Midyat’ta kimseyi ötekileştirmedik. Biz Midyat’ta vicdan dedik, fakir fukarayı ve sıkıntısı olanları gülümsettik. Biz 15 yıldır sosyal belediyeciliğin en güzel uygulamalarını Midyat’ta yaşama geçirdik. Önümüzdeki dönemde de sosyal belediyeciliğin öncüsü olacak projelere beldelerimiz ve köylerimiz dahil olmak üzere her yerde ağırlık vereceğiz. Midyat’ı geleceğe hep birlikte taşıyacağız. Birlikte yaptık, birlikte sürdüreceğiz. Bizim Midyat aşkımız devam edecek.”

Konuşmanın ardından seçim bürosunun açılış kurdelesi kesildi. Açılışın ardından onlarca araçlık  konvoy Söğütlü Beldesi’ndeki seçim bürosunun açışı için hareket etti. Yol boyunca vatandaşların konvoyu selamlaması dikkat çekti. Buradaki açılışın ardından araç konvoyu Midyat’ta da şehir turu attı. Programın sonunda Estel Köşk Meydanı’nda toplanan partililere Nasıroğlu, seçim bürosu açılışına katıldıkları için teşekkür etti. 

foto-galeri-icon.png

PROGRAMDA DUYGUSAL ANLAR

Öte yandan teşekkür konuşmasının yapıldığı Estel Köşk Meydanı’ndaki buluşmaya geçirdiği rahatsızlık sonucu tedavisi devam eden Ak Parti Midyat Başkanı Hüseyin Çelebi’nin hasta haliyle sürpriz yaparak katılması duygusal anlar yaşattı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.