MÜSİAD Mardin Şubesi'nin Genel Kurulu Yapıldı

MÜSİAD Mardin Şubesi'nin Genel Kurulu Yapıldı

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) 21. Olağan Genel Kurul Toplantısına katıldı.

A+A-

Özel bir otelde düzenlenen programa Vali Demirtaş’ın yanı sıra; Mardin AK Parti Milletvekili Cengiz Demirkaya, MÜSİAD Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Faruk İbrahim Özbek, Artuklu Üniversitesi rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, siyasi parti ve sivil toplum kuruluş temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Kuran-ı Kerim Tilaveti, Saygı Duruşu, İstiklal Marşının okunması ve MÜSİAD çalışmaları ile ilgili hazırlanan sinevizyon gösteriminin ardından protokol konuşmalarına geçildi.

Vali Mahmut Demirtaş, programda yaptığı konuşmasında, MÜSİAD’ın hak, hukuk, adalet, güven ve refahın milli ve manevi değerlerle birleştirildiği, ekonomik ve siyasi anlamda saygın bir Türkiye için çalışan örnek bir sivil toplum kuruluşu olduğunu söyledi.

“MÜSİAD’ın gerçekleştirdiği çalışmalarla devletimizin ve milletimizin medeniyet yolculuğunda önemli işlere imza attığına şahidiz.” Diyen Vali Demirtaş, “Zira burada, bu çatı altında buluşan herkes, daha güçlü, daha büyük ve daha müreffeh bir Türkiye hayalinde birleşiyor. Bizler kamu yöneticileri, sizler iş dünyamızın temsilcileri olarak, bu hayali gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bahsettiğimiz bu hayali gerçekleştirme yolunda Sayın Cumhurbaşkanımızın ilan ettiği Türkiye Yüzyılı Vizyonunu iyi tahlil etmek, özümsemek gerektiği kanaatindeyim. Her şeyden önce Türkiye Yüzyılı Vizyonu; ülkemizin önüne koyduğu, içinde 2023, 2053 ve 2071 gibi kritik eşikleri de barındıran fevkalade önemli bir vizyon belgesidir. Ülkemizi sanayide, tarımda, finansta, savunma sanayinde, eğitimde, sağlıkta, kültürde, turizmde lider ülke konumuna yükseltmeyi hedefleyen topyekûn bir vizyon armonisini içermektedir. Bunları hayata geçirirken istikrar, verimlilik, iletişim, demokrasi, bilim, dijitalleşme, üretim, sürdürebilirlik ve kendi değerlerimize sahip çıkma gibi hassas noktaların da göz ardı edilmediği aşikârdır.” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.