Muhtarlar Federasyonu'ndan Vali Demirtaş'a Ziyaret

Muhtarlar Federasyonu'ndan Vali Demirtaş'a Ziyaret

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Mardin Muhtarlar Federasyonu Başkanı Mehmet Nas ve beraberindeki heyeti kabul etti.

A+A-

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Mardin Muhtarlar Federasyonu Başkanı Mehmet Nas ve beraberindeki heyeti kabul etti. Ziyarette, Güneydoğu Muhtarlar Federasyonu Başkanı Hatip Şeran da hazır bulundu.

Mahallelerdeki genel sorunları muhtarlardan dinleyen Vali Demirtaş, sorunların çözümü ve taleplerin karşılanması için takipçisi olacaklarını söyledi.

Vali Demirtaş, muhtarların, mahallelerin gelişimi ve değişimi konusunda işbirliği ve çözüm sürecine ortaklık yaparak en kaliteli hizmetin en hızlı şekilde vatandaşlara ulaştırılmasında önemli bir görevi yerine getirmekte olduklarını belirterek, ziyaretleri nedeniyle kendilerine teşekkür etti.

DESTEKLERİ İÇİN VALİ DEMİRTAŞ'A TEŞEKKÜR

Federasyon Başkanı Nas ise, mahallelerde yaşanan mevcut sorunları ve talepleri ziyarette dile getirdiklerini söyleyerek, sorunların çözümü ve mahalleleri için yaptıkları taleplerin karşılanması için Vali Demirtaş'tan destek istedi.

Federasyon Başkanı Nas, göreve geldiği tarihten bu yana muhtarlara gösterdiği yakın ilgi ve destekten dolayı Vali Demirtaş'a teşekkür ederek, "Muhtar kendi mahallesinin kanaat önderi, ileri gelenidir. Her olaya müdahale etmek zorunda olan örfümüzün ona yüklediği bir sorumluluk var. Muhtar aynı zamanda Cumhurbaşkanı sisteminde mahallesindeki temsilcisidir. Muhtar, Türkiye Cumhuriyetinde yerel düzeyde en önemli halk temsilcisidir. Dolayısıyla muhtar kamu kurumlarıyla vatandaş arasında köprü olmak zorunda hem vatandaşın talebini yukarıya iletmede bir görevi var” dedi.

Ziyarette Federasyon Başkanı Nas ve beraberindeki muhtar üyeler, mahallelerin ortak sorunu olan içme suyundan ulaşım, elektrik ve kanalizasyon gibi daha birçok sorun ve talep ele alındı.

Federasyon Başkanı Nas ve beraberindekiler, Vali Demirtaş'a yaptıkları ziyaretin ardından Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat süzen ve Mardin Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Cebrail Aslan'a da ziyarette bulundular.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.