Miniklerin İlk Karne Heyecanı

Miniklerin İlk Karne Heyecanı

Özel Midyat Şirinler Kreşi ve Anaokulu öğrencileri ilk karne heyecanı yaşadı.

A+A-

2013–2014 eğitim öğretim yılının 16 Eylül’de başlayan ilk yarısı bugün sona ererken, Midyat’taki öğrenciler de karne heyecanı yaşadı. Özel Midyat Şirinler Kreşi ve Anaokulu öğrencileri düzenlenen törenle gelişim raporlarını öğretmenlerinin elinden aldı. Heyecanlı oldukları gözlenen minikler, başarılı geçen bir yarıyılın ardından gelişim raporlarını almanın sevincini yaşadı. 

Törende konuşma yapan Şirinler Anaokulu Sorumlu Müdiresi Esma Sultan Kanioğlu, çocukların ilk gelişim raporlarını aldığını ve onlar kadar en az kendilerinin de heyecanlı olduklarını belirterek, “Çocuklarımızın gelişim raporları sevincine ortak olalım istedik. Öğrencilerimizi sembolik de olsa ödüllendirerek fark edildiklerini hissettirmek suretiyle motivasyonlarını artırmak amacıyla bu belgeleri hazırladık. Veliler çocuğunun notlarını bir başkası ile kıyaslamamalı. Başkaları ile kıyaslamak yerine çocuğun yeteneklerini keşfetmek, bu yetenekler doğrultusunda onları yönlendirmek en doğru karar olacaktır” dedi. 

MUTLU BİR GÜN YAŞIYORUZ

Minik öğrencileri eğitmenin ve gelişim raporlarını vermenin sevinci içinde olduklarını ifade eden Şirinler Anaokulu Kurucu Müdiresi Rezzan Alğaç ise, “Çocukları sevindirmek ve gelişimlerini daha yakından takip etmek ve veli bilgilendirmek adına bu karneleri verdik. Mutlu bir gün yaşıyoruz ve bizim için önemli olan tek şey öğrencilerimizin yaşamış oldukları bu mutluluktur. İlçemizin küçük bir yerleşim merkezi olması, bu tür sosyal içerikli faaliyetlerin önemini bir kat daha arttırmaktadır. Tüm çocuklarımıza keyifli ve bol eğlenceli bir tatil diliyorum” diye konuştu.

ÇOCUĞU CESARETLENDİRİN

Velilerden  çocuğun girişimciliğini, öğrenme çabalarını desteklemelerini isteyen Alğaç, “Girişimcilik duygusundan kaynaklanabilecek olumsuz davranışlarında aşırı engelleme ve eleştirilerden kaçının ve onu sakince, açıklama yaparak uyarın. Kendine güvenini artırarak ve yüreklendirerek girişimlerde bulunması için cesaretlendirin. Bunun için ona küçük görev ve sorumluluklar da verin” ifadelerini kullandı.

Karnelerini alan minikler, hep bir ağızdan “Yaşasın Tatil” diye bağırarak sevinçlerini dile getirdiler. Öğrenciler ve öğretmenler, 9 Şubat'a kadar tatil yapacak ve tatilin ardından 2013–2014 eğitim öğretim yılının ikinci yarısı 10 Şubat Pazartesi günü başlayacak. İkinci yarıyıl ise 13 Haziran'da tamamlanacak.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.