Miniklerden Büyük Yetenek!

Miniklerden Büyük Yetenek!

Midyat’ta hazırlanan projeler minik yüreklerin neler yapabileceğini bir kez daha göstermiş oldu.

A+A-

Midyat’ta, öğretmenleri Gülşah Okuyucu’nun rehberliğinde ve velilerin destekleriyle hazırlanan projeler minik yüreklerin neler yapabileceğini bir kez daha ziyaretçilere göstermiş oldu.

Midyat’ta, Fatih İlkokulu’nda 4-A sınıfı öğrencileri tarafından açılan proje ve resim sergisi göz kamaştırdı. Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Fatih İlkokulu’nun 4-A sınıfında eğitim öğretim gören 30 öğrencinin, sınıf öğretmenleri Gülşah Okuyucu’nun rehberliğinde yıl boyunca kendi iç dünyalarındaki somut ve soyut kavramlarla birleştirip ortaya çıkardıkları proje ve resim çalışmaları beğeniye sunuldu. 

Sergilenen projelerle ilgili kısa bir değerlendirme yapan İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Abdulkadir Altay, “Öğrencilerimiz sadece eğitim öğretime hazırlanmamış, hayata da hazırlanmışlar. Bu sergi hayata hazır olduklarını gösteriyor. Onları hazırlayan öğretmen arkadaşımızı kutluyorum. Öğrencilerimize gelecek yaşamlarında başarılar diliyorum” dedi. 

Derslerin projelerle desteklendiğinde bilginin daha kalıcı hale geldiğini ifade eden Sınıf Öğretmeni Gülşah Okuyucu da, öğrencilerin yaparak yaşayarak daha hızlı ve daha kolay öğrendiklerini bu nedenle proje tabanlı öğretim metodunu önemsediklerini söyledi. Okuyucu, “Amacımız öğrencilerimizi tek düze öğrenmekten ziyade, yaparak, yaşayarak öğrenmelerini sağlamak ve yaratıcılıklarını geliştirmek. Sınıfımızda sene başından sene sonuna yaptığımız tüm etkinlikleri sergileyebildiğimiz kadar bugün sergiledik.” diye konuştu. 

Yaparak, yaşayarak öğrenme metodunun uygulandığı sınıfın öğrencilerinin birbirinden güzel birçok projesinin yer aldığı sergi, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Abdulkadir Altay, Okul Müdürü Hasan Yıldız, Fatih Ortaokulu Müdür Yardımcısı Mehmet Emin Çiçek, Medeniyet Koleji Ortaokul Müdürü Orhan Demir, veliler ve okul öğrencileri tarafından büyük bir beğeniyle gezildi. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.