Minik Eller Fidan Dikti

Minik Eller Fidan Dikti

Midyat'taki anaokulu öğrencileri fidan dikti

A+A-

Midyat’ta anasınıfı öğrencileri ve velileri fidan dikme şöleninde bir araya geldi.

Sınıf içinde etkinliklerle Orman Haftası’nın öneminin anlatıldığı öğrenciler, aktif öğrenmenin en güzel örneğini fidan dikerek yaşadılar. Okulöncesi eğitime dikkat çekmek ve minik öğrencilerde orman sevgisi aşılamak amacıyla gerçekleştirilen faaliyet şenlik havasında geçti.

Ulu Cami Mahallesi’ndeki İstiklal İlkokulu bahçesinde düzenlenen fidan dikme şölenine Okul Müdürü Ahmet Örenç, Anasınıfı Öğretmeni Behiye Gökalp, Midyat Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü Stajyer Öğrencileri Fatma Çapşek ve Ayşe Ağırman, anasınıfı öğrencileri ve aileler katıldı. Ağaç dikim etkinliğine anaokulu öğrencileri ile birlikte aileleri de katıldı, 30 fidan 30 öğrenci tarafından dikildi.

Fidan dikme şöleninde konuşan İstiklal İlkokulu Müdürü Ahmet Örenç, yarını düşünmek yerine geleceği düşünmeyi tercih ettiklerini belirterek, geleceğe yapılan yatırımın 0–6 yaş grubu çocuklara hem ailede, hem de okul öncesi eğitim kurumlarında verilecek kaliteli eğitimle mümkün olacağını söyledi. Örenç, “Bu yaştaki çocuklar görerek, yaparak, yaşayarak öğreniyorlar. Mevsimin ağaç dikim mevsimi olması nedeniyle, okulumuzda ağaç dikme etkinliği düzenledik. Öğrencilerin ağaç ve doğa sevgisi kazanmasını, çevremizi korumasını sağlamaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Ana sınıfı öğretmeni Behiye Gökalp da, ağacın önemine değinerek, küçük yaşta başlayan ağaç sevgisinin ileri ki yıllarda kuraklıktan uzak bir ülkenin habercisi olduğunu söyledi.

Çocuklara doğanın güzellikleri ve ağaçların önemini öğrettiklerini belirten Gökalp, “Bu gün burada fidanlarımız kendileri gibi küçük fidanları toprakla buluşturacaklar. İnşallah onlarla beraber burada dikilen fidanlar da büyüyecekler. Burada dikecekleri fidanlar ileride büyüdüklerinde onların hayatlarında önemli bir iz bırakacağına inanıyorum. İnsanların hayatlarında iz bırakan olaylar vardır bence bu fidan dikme olayı minik yavrularımızın hayatında iz bırakacak bir iş. Ben siz değerli velilerimize bu gün bu etkinliğe katıldığınız için ve minik yavrularımıza destek olduğunuz için teşekkür ediyorum. Bu etkinliğin Midyat’ımız ve Memleketimiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Daha sonra aileler, çocukları ile birlikte yaklaşık 30 çam fidanını toprakla buluşturarak can suyu verdiler.

sizin-medya-1.20130327093229.jpg

sizin-medya-2.20130327093240.jpg

sizin-medya-3.20130327093249.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum