Milli Eğitim Başarısızlığa El Attı

Milli Eğitim Başarısızlığa El Attı

Midyat’taki SBS ve LYSS başarısızlığı araştırılıyor

A+A-
Midyat’ta SBS ve LYS’de yaşanan gerileme, Midyat Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ilgili komisyonları tarafından araştırma konusu oldu. Midyat Milli Eğitim Müdürlüğü, eğitim ve öğretimde öğrencilerin karşılaştığı sorunlar ve başarısızlık nedenlerini saptamak için komisyon oluşturdu.
 
Midyat Milli Eğitim Şube Müdürü Seyfettin Mete ve Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen Aydın Üstün’ün başkanlığında oluşturulan 12 kişilik araştırma komisyonu, merkez başta olmak üzere, belde ve köylerin ortaokul, lise ve dengi okul müdürlerinin katılımıyla ‘Başarısızlık Nenleri ve Çözüm Önerileri’ konulu toplantılar gerçekleştirecek. Bunun yanında özel dershane müdürleri ve sendika başkanları ile de değerlendirme toplantısı yapacak olan komisyon, yerel başarısızlığın kaynağı ve çözüm önerilerini raporlar halinde ortaya koyacak.
 
“ÇOCUKLARIN BAŞARISIZLIĞI BİZLERİ ÜZÜYOR” 
 
Konu hakkında açıklama yapan Midyat Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, öğrencilerin başarısızlık nedenlerini ve çözüm yollarını tespit etmek amacıyla araştırma komisyonu kurduklarını söyleyerek, “Geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitimdeki başarısızlığı her anne babayı olduğu kadar bizleri de üzüyor. Bu başarısızlığın nedenleri ve çözüm önerileri komisyonumuz tarafından ortaya konulacak” dedi. 
 
Türkçe, Matematik, Fizik ve Kimya gibi tüm dersleri okutan öğretmenlerle zümre toplantıları gerçekleştirdiklerini kaydeden Şişman, bu toplantılar ile hedeflerinin Midyat’ın, Türkiye ve Mardin genelindeki başarı durumunu ortaya çıkarmak olduğunu anlatarak, “Eğitim de bulunduğumuz sıralamayı Midyat hiç hak etmiyor. Bu çıtayı yukarılara taşımamız lazım. Velilerden isteğimiz çocuklarının bu kurslara devamını sağlamalarıdır. Bu konuda bize yardımcı olsunlar. Çocuklarımızın geleceği için okul idaresi, öğretmen, öğrenci veli ve bizlerin omuz omuza vermesi lazım, ancak bu şekilde başarı gelir” diye konuştu.
 
KURSLAR HAFTA SONU BAŞLIYOR
 
Midyat’taki branş öğretmenlerinin son 10 yılın SBS ve LYS’de çıkan sorular üzerinde de analizler yapacağını ifade eden Şişman, “Bizim belirlediğimi hedef doğrultusunda okullar da bu paralel de kendi hedeflerini belirleyecek. Bu sene öğrencilerimizi hangi plan çerçevesinde sınavlara hazırlamamız gerektiğini ortaya çıkaracağız. Şuan öğretmenlerimiz son 10 yılın çıkan soruları üzerinde analizler yaparak, öğrencinin hangi konulara çalışması gerektiğini tespit edecek. Bunun devamında da merkez ve köylerdeki ortaokul ve liselerde ücretsiz sınavlara hazırlık kursları açacağız. Öğrencilerimize kaynak kitap ve testleri biz ücretsiz vereceğiz. Büyük bir ihtimalle birçok okulumuzda bu hafta sonu bu kurslarımızda eğitim vermeye başlayacağız. Sınav zamanlarına kadar öğrencilerin artık kendinden emin bir şekilde başarıyı hedefleyen noktaya ulaştırmamız gerekiyor” şeklinde konuştu. 
 
midyat-sizin-medya-3.20130926111415.jpg
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum