Milletvekili Aday Adayları Kendini Tanıttı

Milletvekili Aday Adayları Kendini Tanıttı

Ak Parti Mardin İl Başkanlığı’nın İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katılan Mardin milletvekili aday adayları kendilerini tanıttı.

A+A-

Ak Parti Mardin İl Başkanlığı’nın İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katılan Mardin milletvekili aday adayları kendilerini tanıttı. 

Ülke genelinde yapılacak genel seçimler öncesinde Mardin İl Başkanlığı tarafından aday adaylarının tanıtımı yapıldı. Mardin’deki bir otelde düzenlenen tanıtım toplantısına partililerin yoğun ilgi gösterdiği gözlendi. 

Toplantıya, Ak Parti Mardin İl Başkanı Bahattin Uncu, Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, Ak Parti Midyat İlçe Başkanı Melih Güneştan, AK Parti ilçe başkanları ve partililerin yanı sıra milletvekili aday adayları katıldı. 

7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde, Ak Parti Mardin Milletvekili Aday Adayı müracaatlarını yapan Midyatlı hemşerilerimiz Abdulhakim Çelik, Abdurrahim Erol, Abdulhakim Yıldız, Edip Nas, Edip Demirdağ, Nihat Özkan, Nihat Eri, Murat Nasıroğlu, Mehmet Abdullah Aksoy, Mehmet Baş, Mehmet Emin Deniz ve Sezai Bülbül partililere kendilerini tanıtma imkanı buldu.

MARDİN’DE 109 BAŞVURU

Büyük bir coşkuyla başlayan toplantının açılış konuşmasını yapan Ak Parti İl Başkanı Bahattin Uncu, 2015 Haziran ayındaki seçimlerde topyekun olmaları gerektiğini söyleyerek, şunları kaydetti: 

“Ak Parti bir misyon hareketidir. Ak Parti mazlumun sesi olmak için vardır, Ak Parti adalet için vardır, Ak Parti huzur için vardır, Ak Parti barış için vardır, Ak Parti güvenlik için vardır. Tek amacı ülkesinin ve dünya mağdurlarının ve mazlumlarının sesi olmaktır. Değerli kardeşlerim bu anlayış çerçevesinde 2015 milletvekili genel seçimlerine gidiyoruz. Bölgemizi yine karıştırmak isteyen güçler, huzur ortamından uzak, problemli bir seçim yaşanması için ellerinden geleni yapıyorlar. Allah’ın izniyle bunlara fırsat verilmeyecektir. Bizim amacımız huzur ve barıştır. Şuanda Mardin ilinde 24’ü genel merkezden olmak üzere toplam 109 Milletvekili aday adayı müracaatı var. Bunlardan 12’si bayan ve 12’si de engellidir. Allah hepsinin yar ve yardımcısı olsun. İnşallah hayırlı vesile olacak çalışmalar içerisinde bulunurlar. Bütün kardeşlerimiz aynı kıymette ve değerde insanlardır. Hepsini önemsiyoruz.”

İLİŞKİLERİMİZ SAMİMİ OLMALI

Belirlenecek adayın arkasında seçim zamanı tek yumruk olunmasının önemine işaret eden Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu ise, “Haziran ayında yapılacak genel seçimler Güneydoğu için, özellikle  çok değerlidir. Bu seçimler bizim dönüm noktamızdır. Allah'a şükürler olsun 30 Mart’ta Mahalli seçimlerinde başarıyla çıktık. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de aynı şekilde başarıyla çıktık. Bunda da başarıyla çıkarsak inanın Allah’tan hem 2023 hem de 2073 hedefleri hiç de hayal olmayacaktır. İnşallah 3023'ü de yakalarız. Bunun için sizlerden istirhamım ve ricam Ak Partililer olarak Ak Partiye sahip çıkmamızdır. Toplum adına hareket etmemiz lazım. 30 Mart seçimlerinde özellikle Mardin'de, Savur’da ve Ömerli’deki arkadaşlar Ak Parti’ye büyük yanlışlar yaptılar. Aynen domino taşları gibi devrildik bir, iki, üç, dört, beş. Niye devrildik arkadaşlar? Kendi kendinize sorun. Sonuçta biz birbirimize bağlı olan insanlarız. Büyükşehir Belediyesi’ni de alabilirdik, ama maalesef aramızdaki kin ve nefret duygularından dolayı buraları kaybettik. Aramızdaki ilişkiler samimi olması lazım bir daha domino taşları gibi düşmemek için.” dedi.

MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI TANITIM KONUŞMASI YAPTI

Konuşmaların ardından Ak Parti İl Başkanlığına aday adayı olma sırasına göre Mardin Milletvekili aday adayı olanlar tek tek kürsüye gelerek konuşmalarını yaptı. Bu kapsamda Milletvekili aday adaylarının yaptığı konuşmalar şöyle:

ABDULHAKİM ÇELİK: Ben, 1971 Midyat doğumluyum.  Kamu görevlisiydim, Milletvekili adaylığı için görevimden ayrıldım. 30 Mart seçimlerinde Ak Parti’den Midyat Belediye Başkanlığı için aday adayı olmuştum. Her vatandaşın hakkıdır adaylık başvurusu. Biz aday adayı arkadaşlar beraberde gezebiliriz, ancak il başkanlığı ve ilçe teşkilatlarından istediğimiz bütün aday adaylarına aynı mesafede olmalarıdır. Bu süreçte lütfen biraz daha hassas davranmalarını istiyorum.

MEHMET BAŞ: Ben doktorum. Son dört yıldır Sağlık Bakanlığı merkez teşkilatında Daire Başkanı olarak görev yapmaktaydım, ancak milletvekili adaylığı için bu görevimden ayrıldım. Yeni Türkiye’nin inşasında hasetten Mardin’in çok önemli ve büyük bir payı olsun diye bende diğer aday adayı arkadaşlarım gibi bu yola baş koydum. Sizlerin desteği ve duasıyla inşallah hedefimiz 2023 ve 2071’dir. Bölgesinde ve dünyada lider olmuş, bütün fertlerin özgür, bütün fertlerin kendilerini daha iyi ifade edebildiği, çok daha iyi yaşam şartlarına sahip güzel ve büyük bir Türkiye’nin inşasını hedefliyoruz, her şeyim Mardin’imiz için.

MEHMET ABDULLAH AKSOY: Bu davaya, bu hizmet aşkına 2001 yılında daha Ak Parti yeni kurulurken bu hareketin içerisinde bulunarak bana nasip oldu. 2001 yılından 2013 yılına kadar mecliste bakan danışmanlığı yaptım. En son Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nda Daire Başkanlığı görevini yürütüyordum. Bende 7 Haziran 2015 seçimlerinde yeni Türkiye özlemiyle bu yola koyuldum. İnşallah Rabbim nasip ederse sizlerinde desteğiyle ve partimin de teveccühü ile aday olursam bu kutlu yolculukta, yükselen bir değer olarak, marka şehir olarak Mardin’imize hizmet etmeye adayım. Allah bütün kardeşlerimize bu kutlu yolculukta güzel hizmetler yapmayı nasip etsin.

EDİP NAS: 1965 Midyat doğumluyum. 20 yıldan beri Midyat’ta avukatlık mesleğini yapmaktayım. memleketimin sorunlarını iyi biliyorum. Çünkü 20 yıldan beri ben memleketim de ve memleketimin sorunlarıyla uğraşıyorum. Şayet aday olursam sizlere efendi değil hizmetkar olmak için var olacağım.

EDİP DEMİRDAĞ: 1965 Midyat doğumluyum. İki dönem  Ak Parti Midyat İ Başkanlığı görevini yaptım. En son genel seçimlerde 5’nci sıra milletvekili adayıydım. Tüm aday adayı arkadaşlara başarılar diliyorum.

NİHAT ERİ: Ak Parti kökü mazide olan bir partidir. Ak Parti’nin siyasi çizgisinde kurulan partiler bir kaç defa kapatıldı. 2001 yılında Ak Parti’nin kuruluş çalışmalarına bende katılmıştım. Sonra İl başkanı olarak Mardin'de kuruluş çalışmalarını yaptım. Sonrasında milletvekilliği nasip oldu. Bende aday adayıyım. Nasip olursa, bu yürüyüşte emek veren arkadaşlarla birlikte yola çıktığımız ekiple birlikte devam etmek istiyorum. Bütün arkadaşlarıma başarılar diliyorum.

ABDURRAHİM EROL: Ak Parti İstanbul Teşkilatı bünyesinde gönüllü çalışmalarım oldu. Halen Fenerbahçe Spor Kulübünde hukuk müşaviri olarak görev yapmaktayım. Dualarınıza ve sizlerin desteğine talibim. Malumunuz Seçimler demokrasinin şölenidir, bayramıdır. Bu şölen, bu bayram hepimize, şehrimize, partimize ve ülkemize kutlu olsun.

MURAT NASIROĞLU: Ben de Midyatlıyım. Evvela tüm aday adayı olan işlerimi başarılar diliyorum. Eğer bana, bu güzel Mardin’imize, bu güzel şehrimize vekillik kısmet olursa Mardin’imize hizmetin içtenlikle, samimiyetle, dürüstçe, nasıl geldiğini o zaman göreceksiniz. Amacım büyük Mardin ve güçlü Türkiye için hizmet etmek. Her şey yeni ve güçlü Türkiye için, her şey Mardin için, her şey Ak Parti için.

MEHMET EMİN DENİZ: Bende Midyatlıyım ve serbest ticaretle uğraşıyorum. Aday adaylık sürecin tüm arkadaşlar için hayırlı olmasını diliyorum.

NİHAT ÖZKAN: Emekli tabip Albayım.  En son Diyarbakır Askeri Hastanesi’nde görev yaptım. Bütün aday adayı arkadaşlara canı gönülden başarılar diliyorum. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.

ABDULHAKİM YILDIZ: Ak Parti’ye Mardin’den 12 engelli aday adayı başvurusu yapılmış, keşke bu sayı 24 olsa, 30 olsa 50 olsa. Ben bununla gurur duyarım. Mecliste engellileri temsil edebilecek, çalışkan, dürüst insanlar görmek istiyoruz. Orada birisinin bizleri temsil etmesi bizlere mutluluk veriyor, bizleri onure ediyor.  Tüm adaylarımıza başarılar dilerken, siyasetin sadece elle, yada ayakla yapılmadığını, aynı zamanda bu işin beyinle ve yürekle yapıldığını belirtmek istiyorum.

Oldukça coşkulu geçen aday adaylarının tanıtım merasiminde aday adaylarının heyecanlı oluşları ise dikkatlerden kaçmadı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum