Mıhallemice Ders İçin Başbakana Teşekkür

Mıhallemice Ders İçin Başbakana Teşekkür

Mıhallemice dersi alan öğrenciler Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ve davet mektubu yolladı.

A+A-

Midyat’ta, Cumhuriyet Ortaokulu’nda ‘Yaşayan Diller ve Lehçeler Programı’ kapsamında Mıhallemice dersi alan 35 öğrenci Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ve davet mektubu yolladı.

Mıhallemice ders için Başbakan Erdoğan’a duygu ve düşüncelerini içeren Mıhallemice ve Türkçe yazdıkları teşekkür mektubu gönderen öğrenciler, Başbakan’ı Midyat’a davet ettiler.

Mıhallemice ders öğretmeni ve aynı zamanda Mıhallemi Derneği Başkanı olan Mehmet Ali Aslan ile birlikte postaneye giden öğrenciler, rengârenk çiçeklerle süsledikleri mektuplarını Ankara’ya iadeli taahhütlü yolladılar.

Başbakan Erdoğan’a teşekkür ve davet mektubu göndermenin sevincini yaşayan öğrenciler, postane çıkışında asrın en önde gelen usta habercisi Mehmet Ali Birand içinde Mıhallemice dua ettiler.

Postane çıkışında açıklama yapan Mıhallemice ders öğretmeni Mehmet Ali Aslan, temiz ve saf duygularla 5. sınıf öğrencileri tarafından yazılan bu mektupların, farklı etnik kökenden gelen çocuklarca seçmeli ana dil dersi hakkında bir ilk olarak yazılı görüş beyan etmelerinin çok önemli olduğunu söyledi.

Yapılan güzel icraatların devamının gelmesi için takdir edilmesi gerektiğini ifade eden Aslan, öğrenciler tarafından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a gönderilen teşekkür ve davet mektuplarının okunup değerlendirilmesi ve olumlu bir karşılıkla cevaplandırılmasının öğrencileri ve velilerini ziyadesiyle sevindireceğini belirtti.

‘MEHMET ALİ BİRAND’A ALLAH RAHMET ETSİN’
Teşekkür ve davet mektubu gönderen öğrencilerden Mustafa Kaplan, Başbakan’a teşekkür mektubunu yollamaktan dolayı büyük bir mutluluk yaşadığını söyleyerek, “Mıhallemice Seçmeli dersini açtığı için Başbakanımıza teşekkür etmek için kendisine mektup yolladık. Mıhallemice ileride bize çok lazım olacak. Ninelerimizle ve sokakta arkadaşlarımızla konuşabileceğiz. Aslında yarım bir sevinç yaşıyoruz, çünkü bir büyüğümüz olan Sayın Mehmet Ali Birand vefat etti. Bunun için çok üzüntülüyüz. Allah rahmet eylesin. Mekânı cennet olsun” dedi.

SEVGİMİZİ MEKTUBA NAKŞETTİK
Öğrencilerden Çiğdem Korkut ise, “Teşekkür mektuplarını büyük bir heyecan ve sevinçle yazdıktan sonra bugün postaneye gelerek Ankara’ya Sayın Başbakan’ımıza gönderdik duygularımızı yazdığımız ve sevgimizi resmettiğimiz mektuplarımızı. Ancak bugün buruk bir sevinç yaşıyoruz nedeni ise, amcamız, ağabeyimiz, dayımız olarak bildiğimiz Mehmet Ali Birand hayatını kaybetti. O ailemizin bir bireyiydi. Onu içten çok seviyorduk. Onunla haberlerimizi dinliyorduk. Şimdi onu anlama ve anmak için hep birlikte fatiha okuyacağız” açıklamasında bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum