Midyat’tan Patlamaya Anında Tepki

Midyat’tan Patlamaya Anında Tepki

Dernek Başkanı Aslan, Reyhanlı’da yapılan bombalı saldırılarıyı güçlü bir Türkiye ve toplumsal barış istemeyenlerin provokasyonu olduğunu söyledi.

A+A-

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde bugün saat 13.45’te Belediye binası yakınında meydana gelen patlamalara Midyat’tan büyük tepki verildi.

Midyat’ta faaliyet gösteren Mıhallemi Derneği, Midyat Engelilier Derneği ve Şemikan Çalışma ve Dayanışma Platfoırmu yaptıkları açıklama ile patlamalara tepki göstererek, olayı kınadılar.

Grup adına açıklama yapan Mıhallemi Derneği Başkanı Mehmet Ali Aslan, Reyhanlı’da yapılan bombalı saldırıların güçlü bir Türkiye ve toplumsal barış istemeyen iç ve dış güçlerin provokasyonu olduğunu söyledi. Aslan, şöyle konuştu:

“Barış sürecini başarılı ve sorunsuz bir şekilde yürüten tarafların kararlı adımları güçlü bir Türkiye ve toplumsal barış istemeyen iç ve dış güçleri harekete geçirmiştir. Bu patlama ile Türkiye, Suriye ile savaşa sürüklenmek istenmektedir. Bunu murat edenler bir taşla üç kuş vurmak istiyor. Birincisi hem barış süreci askıya alınmış olacak, ikincisi Ortadoğu’daki savaş halkası genişletilmiş olacak ve üçüncüsü de Türkiye’yi savaşa sokmakla Türkiye’yi de bir Suriye’ye, bir Irak’a çevirmek istiyorlar. Patlamanın Arapların ve Nusayrilerin yoğun olarak yaşadığı Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde olması da tesadüfî değildir. Türkiye devletimiz ve Türkiye halkları bu tür provakatif eylemlere karşı uyanık olmalı ve soğukkanlılıkla davranmalıdır. Patlamada hayatını kaybeden tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz.”

Önceki ve Sonraki Haberler