Midyat’tan İlk ‘Beyaz Bayrak’ Müracaatı

Midyat’tan İlk ‘Beyaz Bayrak’ Müracaatı

Migimar Restaurant & Cafe beyaz bayrak alabilmek için başvuruda bulundu.

A+A-

Teknik, ve hijyenik yönden gıda mevzuatında belirtilen asgari koşulların üzerinde, özel bir gayret gösteren Migimar Restaurant & Cafe beyaz bayrak alabilmek için başvuruda bulundu.

Midyat’ta uzun yıllardan bu yana faaliyet gösteren Migimar Alışveriş Merkezi’nin yaklaşık 5 ay önce hizmet zincirine ilave ettiği Restauran & Cafe gıda güvenliği standardını en yüksek seviyede tutarak müşterilerine en iyi hizmeti sunuyor.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın güvenli gıda ve hijyenik koşullara en üst seviyede uygunluk gösteren işletmelere yönelik başlatmış olduğu “Beyaz Bayrak” projesi kriterlerini taşıyan Migimar Restaurant & Cafe, beyaz bayrak alabilmek için müracaatta bulundu.

Gıda güvenliğinde en yüksek standartları yakalamak için çalıştıklarını ifade eden Migimar Alışveriş Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Halil El, şehre farklı ve modern bir mekân kazandırdıklarını dile getirdi.

Müşteri memnuniyetinden taviz vermeden yerleşik halka ve Midyat’a gelen konuklara hizmet verdiklerini belirten Halil El, “İşimizin bir parçası da hijyenik ortam ve koşullarda hazırlanmış, gıda kriterlerine tamamen uygun besinleri üreterek misafirlerimize sunmak. Bunu da layıkıyla yapmakta olduğumuzu Beyaz Bayrak’a müracaat ederek göstermiş olduk. Beyaz bayrak projesine dâhil olmak sadece müşteri memnuniyetine verdiğimiz önemi değil, işletmemizde çalışan ve iç müşterilerimiz olarak adlandırdığımız personellerimize de verdiğimiz önemi yansıtıyor.” dedi.

Diğer iş alanlarımızda olduğu gibi gıda da güvenlik ve hijyende asla taviz vermediklerini kaydeden El, “Bunun için gerekli alt yapı çalışmaları ile birlikte personel eğitiminin sürekliliğini de sağlıyoruz. Çünkü burası Midyat’ın dışarıya açılan penceresidir. Beyaz bayrak verdiğimizin hizmetin devamlılığını sağlamak turizme yelken açan Midyat’ımıza katkı sağlayacaktır.” şeklinde konuştu.

BEYAZ BAYRAK NEDİR?

Beyaz Bayrak Projesi, teknik ve hijyenik yönden gıda mevzuatında belirtilen asgari koşulların üzerinde, özel bir gayret gösteren gıda işyerlerini belgelendirerek ödüllendirmek, halka duyurmak ve böylece sektördeki diğer işyerlerini de daha iyi koşulları oluşturmaya teşvik etmeyi amaçlar. Beyaz Bayrak projesi kapsamında denetim ekibi, başvuruda bulunan işyerlerinde yüksek düzeyde gıda güvenliği koşullarının olup olmadığını inceler, her sektör kendi kulvarında değerlendirilerek sonuçlandırılır.

Önceki ve Sonraki Haberler