Midyat’taki Okullar Eğitim-Öğretime Hazır

Midyat’taki Okullar Eğitim-Öğretime Hazır

Ders zilinin çalmasına sayılı günler kala okullarda son hazırlıklar tamamlandı.

A+A-
Midyat Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, ders zilinin çalmasına sayılı günler kala ilçedeki okulların onarım işlerinin tamamladığını belirterek, öğrencileri pırıl pırıl okulların beklediğini söyledi.
 
Öğrencilerin daha iyi şartlarda eğitim alabilmeleri için çalışmalarına devam eden Midyat Milli Eğitim Müdürlüğü, yeni eğitim-öğretim dönemi öncesinde ilçe merkezi ve köylerde bulunan okulların boya, badana ve onarım işlerini tamamladı.
 
İlçe Kaymakamı Oğuzhan Bingöl ve Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman’ın girişimleri sonucu Mardin İl Özel İdaresi’nce okulların bakım onarım giderleri için gönderilen 702 bin TL’lik ödenekle, ilçe merkezi ve bağlı bazı köylerde bakım, onarım ve boya çalışmaları yapıldı.
 
Yapılan çalışmalar kapsamında; 18 okulun sıvı yakıtlı kalorifer sistemi değiştirilerek, yerine katı yakıtlı kalorifer sistemli kazanlar takıldı. Daha önce soba sistemi ile ısındırılan Gülveren Köyü İlköğretim Okulu binasına da kalorifer sistemi döşendi. Midyat 75. Yıl İMKB Ortaokulu’nun 2011 yılında fırtına sebebiyle büyük hasar gören çatısı tamamen değiştirildi. Kız İmam Hatip Lisesi’nde bulunan yemekhane binasının bir bölümü Kız İmam Hatip Orta Okulu’na dönüştürüldü. Barıştepe, Gülveren, Çamyurt, Toptepe, Doğanyazı, Çaldere, Kayabaşı ve Yeşilöz Köyleri ile Acırlı Beldesi (Atatürk İlköğretim Okulu) ve Çavuşlu Beldesi (Yunus Emre İlköğretim Okulu)’nda onarım işi ile iç ve dış cepheleri boyattırıldı, elektrik ve su tesisatları gözden geçirildi, kırık olan pencere ve kapıları değiştirildi.
 
Konu ile ilgili açıklama yapan Midyat Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, yeni eğitim-öğretim yılı başlamadan önce okulların fiziki durumlarının iyileştirilerek, okulların boya ve badanaları ile birlikte duvarlar, pencere ve kapılar başta olmak üzere tamirat gereken bazı yerlerinde de çalışmalar yaptıklarını ve eksiklikleri giderdiklerini söyledi.
 
Öğrencilerin tertemiz sınıflarda eğitim almalarının onların en doğal hakkı olduğunu söyleyen Şişman, “İlçemizde eğitimin kalitesinin artması için her türlü çalışmayı yapacağız. Başarının bir ayağı olan okullarımızı pırıl pırıl yaptık. Tüm okullarımız eğitime hazır hale getirildi. Şimdi çocuklarımızdan ve velilerimizden okullarımızı korumalarını istiyoruz” dedi.
 
Müdür Şişman, “Eğitim bizim önceliklerimiz arasında bulunan bir konu. Çocuklarımızın daha iyi bir eğitim almaları için bütün imkânları kullanmak zorundayız. Okullar açılmadan önce bütün okullarımızı elden geçirerek imkânlar ölçüsünde iyileştirme çalışmaları yapmaktayız. Öğrencilerimize daha iyi şartlarda eğitimlerini sürdürmeleri için onlara ortam ve imkân hazırlamak bizim görevimizdir. Derslerine çok çalışmak ise öğrencilerimize kalıyor” şeklinde konuştu.
 
 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum