Midyat’taki Hükümlü Ailelerine Destek

Midyat’taki Hükümlü Ailelerine Destek

Midyat Cumhuriyet Başsavcısı Adnan Küçükyumuk, devreye girdi hükümlü ailelerine yardım yapıldı.

A+A-

Midyat’ta dar gelirli 12 tutuklu ve hükümlü ailesine paketler halinde temel gıda yardımı yapıldı.

Midyat Cumhuriyet Başsavcısı Adnan Küçükyumuk, koruma kurulu ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile dar gelirli 12 tutuklu ve hükümlü ailesine paketler halinde temel gıda yardımında bulundu.

Midyat Cumhuriyet Başsavcısı Adnan Küçükyumuk, suçla mücadele ederken suç işlenmesini engellemeye çalıştıklarını belirterek, bir yandan da suçtan kaynaklı bozulan aile ve toplum düzenini tesis etmek için çalışma başlattıklarını söyledi.

Midyat Cumhuriyet Başsavcısı Adnan Küçükyumuk, M Tipi Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Gazi Yıldırım, SYDV Müdürü Orhan Günel, Denetimli Serbestlik Şube Müdürü Seydi Dağlı, Kızılay Derneği İlçe Başkanı Murat Aykat, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Yusuf Demirdağ ile birlikte hükümlü ailelerine ilk ev ziyareti gerçekleştirdi. Ev ziyareti sırasında aile bireyleriyle sohbet eden Başsavcı Küçükyumuk ve beraberindekiler, ailenin sıkıntılarını ve ihtiyaçlarını dinleyerek çözüm konusunda nelerin yapılabileceği konusunda görüş alış-verişinde bulundu.

midyat-sizin-medya-3.20120304212005.jpg

Duygulu anların yaşandığı ziyaret sırasında konuşan Cumhuriyet Başsavcısı Küçükyumuk, Midyat M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda bulunan ve aşırı derecede maddi imkânsızlık içerisinde bulunan 12 tutuklu ve hükümlünün, dışarıda bulunan eş ve çocuklarının maddi yoksunluk içerisinde bulunduklarını ve yaşamlarını sürdürmede zorlandıklarını öğrendiklerini söyledi. Başsavcı Adnan Küçükyumuk, şöyle dedi:

"Cezalarını infaz eden tutuklu ve hükümlülere yaptığımız maddi yardımın yanında bir de ailelerini evlerinde ziyaret ederek çeşitli yardımlarda bulunuyoruz. Ziyaretler sırasında aile bireylerinin eğitim, sağlık, ekonomik ve barınma gibi sorun ve sıkıntılarını dinliyoruz, çözümü konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz."


Herhangi bir nedenle suç işlemiş ve cezaevinde bulunan hükümlü ailelerinin de dolaylı olarak suçun mağduru olduğunu ifade eden Başsavcı Küçükyumuk, şöyle devam etti:

"Özellikle ailenin geçimini sağlamakla görevli olan kişinin cezaevine girmesinden sonra ailelerin ekonomik destekten yoksun kaldığını, bu ailelerin toplum ile bütünleşme ve hayatlarını idame ettirme noktasında zorlandığını görmekteyiz. Bir yandan işlenmiş ve suçun cezasının çektirilmesi ile adalet kavramının vücut bulması sağlanırken, bir yandan da sosyal devlet kavramının gereği olarak suçtan bir şekilde olumsuz olarak etkilenen eş ve çocukların toplum ile bağlarını güçlendirmek ve dezavantajlı konuma gelen durumlarının tamiri gerekmektedir. Bu kapsamda; koruma kurulu başkanlığımızca tespit ettiğimiz ve önemli derecede maddi yoksunluk içerisinde bulunan hükümlü ve tutuklular ile ailelerine destek amacıyla bu çalışmayı başlattık. Yardım ve desteklerinden dolayı emeği geçen kurumlara teşekkür ediyorum."

Daha sonra, Midyat Belediye Başkanlığı, SYDV ve Kızılay Derneği'nin katkıları ile hazırlanan yardım paketleri, kurul üyeleri ile birlikte ailelere teslim edildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum