Midyat’ta Yapı Denetim Firmalarıyla Toplantı

Midyat’ta Yapı Denetim Firmalarıyla Toplantı

Mardin Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 6. İstişare Toplantısı Midyat’ta yapıldı.

A+A-

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından Mardin ve ilçelerinde inşa edilen yapıların projeye uygunluğunu denetleyen yapı denetim firmalarına yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Yapı Denetim Kanunu’nda yapılan değişikliklerin değerlendirildiği toplantıda il yapı denetim komisyonlarınca yürütülecek işlemler, yapı denetim kuruluşlarının sorumlulukları, denetçi mimar ve mühendislerin görev ve sorumlulukları konularında mimar ve mühendislere bilgi verildi.

Midyat Belediye Başkanlığı’nın ev sahipliğinde Grant Estel Otel’de gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını yapan Midyat Belediye Başkan Yardımcısı M. Tevfik Baysal, mimar ve mühendislerin mevzuatı çok iyi takip etmesi gerektiğini ifade ederek, görevlerinin sistemin işleyişini takip edip uygulamak olduğunu söyledi.

Baysal, “Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne ve özel yapı denetim firmalarına düşen görevleri gözden geçirerek ortaya çıkması muhtemel aksaklıkları konuşmak için buradayız. Bu süreci birlikte yöneterek, kaliteli yapı üretilmesi konusunda üzerimize düşeni yapmamız gerekiyor. Bu nedenle herkes elini taşın altına koyacak. Kanunun verdiği yetki ve sorumlulukları herkes yerine getirecek'' diye konuştu.

‘DAHA GÜZEL VE DAHA MUTLU YARINLAR’

Midyat Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Murat Akgül de, Mardin ve ilçelerinin daha güzel ve daha mutlu yarınlara ulaşabilmesi için ilgili kuruluş ve firmaların el ele vererek kader birliği yapması gerektiğini söyledi.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Yapı Denetim ve Yapı Malzemeleri Şube Müdürü Alaattin Demirat ise, bu toplantıların birliktelik bakımından önemli olduğunu belirterek, “Yapı Denetim Kanunu ve Uygulamaları Bilgilendirme toplantısının 6.’sını yapıyoruz.” dedi.

Toplantıya Midyat Belediye Başkan Yardımcısı Tevfik Baysal, Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcıları M. Haluk Aybar, Halil Kösesoy, Yapı Denetim ve Yapı Malzemeleri Şube Müdürü Alaattin Demirat, Midyat Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Murat Akgül, yapı denetim firmaları, imar ve yapı denetiminde görevli mimar, mühendis ve teknik personel katıldı.

Toplantıda söz alan sektör temsilcileri bu şekilde karşılıklı fikir alış verişinde bulunmaktan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Ayrıca sektör temsilcileri kendi sektörlerine ilişkin sorunları ve çözüm önerilerini yetkililere aktarma imkânı buldular.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.