Midyat’ta, TEGV Kayıtları Devam Ediyor

Midyat’ta, TEGV Kayıtları Devam Ediyor

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Midyat Öğrenim Birimi'nde kayıtlar devam ediyor.

A+A-

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Midyat Öğrenim Birimi'nde kayıtlar devam ediyor. 

Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, ilköğretim çağındaki çocukların güzel bir çocukluk geçirmeleri ve geleceğe donanımlı hazırlanmaları için, yaşam becerilerini geliştirecek ve temel eğitimlerine destek verecek çağdaş eğitim sunmaya devam ediyor.

Midyat Öğrenim Birim Sorumlusu Kadir Kurt, yaptığı açıklamada, 20’nci yaşını kutlamaya hazırlanan TEGV’in, Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşlarından biri olduğunu söyledi.

Tüm ilköğretim çağındaki çocukların ücretsiz olarak eğitimlere katılabildiği TEGV etkinlik noktasında kayıtların devam ettiğini söyleyen Kurt, çocukların güzel bir çocukluk dönemi geçirmesi, geleceğe donanımlı hazırlanması, yaşam becerilerini geliştirmesi ve temel eğitimleri için çağdaş eğitim olanağı sunduklarını belirtti. 

ETKİNLİKLER BAŞLIYOR

Midyat öğrenim birimi olarak yeni dönem için bütün hazırlıklarını tamamladıklarını söyleyen Kurt, TEGV’nin eğitim programlarının, her biri alanında uzman danışmanlar tarafından geliştirildiğini söyledi. 

Eğitim programlarını çocukların eğitim ve gelişim ihtiyaçlarını en üst seviyede karşılayacak şekilde hazırlandığını, aktif öğrenmeye dayalı, zengin eğitim malzemeleriyle desteklenen programlar ile çocukların eğlenerek öğrendiklerini belirten Kurt, “2014-2015 eğitim öğretim yılı dolayısıyla, etkinliklerimize başladık. Burada bütün çocuklarımızı kucaklıyoruz. Güler yüzlü, sıcak, donanımlı ve aktif öğrenme ortamı sunuyoruz. TEGV’nin spordan sanata birçok farklı alanı kapsayan eğitim içerikleri, çocukların yaratıcılık, eleştirel düşünme, iletişim gibi temel beceri ve değerlerini destekler niteliktedir” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.