Midyat’ta RAM Merkezi’nin Açılmasına Ramak Kaldı !

Midyat’ta RAM Merkezi’nin Açılmasına Ramak Kaldı !

Midyat Belediye Meclisi Mayıs ayı olağan toplantısında gündemdeki konularla ilgili kararlar alındı.

A+A-

Midyat Belediye Meclisi Mayıs ayı olağan toplantısında gündemdeki konularla ilgili kararlar alındı.

Midyat Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısı Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu’nun başkanlığında meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda, Gelinkaya Mahallesi’nde bulunan ve önceki yıllarda belediye hizmet binası olarak kullanılan atıl durumdaki binanın Rehberlik ve Araştırma Merkezi’ne (RAM) dönüştürülerek 5 yıllığına Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) tahsis edilmesi oy çokluğu ile kabul edildi.

Midyat Belediyesi meclis toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda gündem dışı konular görüşüldü. Toplantıda ilk olarak, mülkiyeti Midyat Belediyesi’ne ait olan ve önceki yıllarda Gelinkaya Belediyesi hizmet binası olarak kullanılan atıl durumdaki binanın Rehberlik ve Araştırma Merkezi’ne (RAM) dönüştürülmesi görüşüldü.

Konu ile ilgili konuşan Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, “Gelinkaya Mahallesi’nde bulunan eski belediye binasının Rehberlik Araştırma Merkezine dönüştürülmesi... Eskiden bu Rehberlik Araştırma Merkezi için özürlülerimiz, garibanlar hepsi Nusaybin’e gidiyorlardı. Bunun Midyat’ta açılması için bir yıldan beri uğraşıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmelerde onları sıkıştırdık ve kabul ettiler. Bizden de bir bina istediler, bizde Gelinkaya’daki bu binayı uygun gördük. En yakın Gelinkaya’dır ve oranın 5 yıllığına tahsis edilmesi için meclis kararı almamız lazım. Bu konuda diyeceğiniz bir şey varsa buyurun” dedi. 

Tahsis ile ilgili DBP grubu adına söz alan Şevki Demir de, binanın tahsis edilme talebinin ilk olarak plan ve bütçe komisyonunda görüşülmesi gerektiğini savunarak, “Sayın başkan öncelikle Plan ve Bütçeye havale edilmesi ve burada görüşüldükten sonra gündeme alınmasını istiyoruz.” dedi. 

Başkan Nasıroğlu da, “Biz bunu görüştük. Bütçe ile alakası yok, hiçbir şeyle. Bu ‘Evet mi?’, ‘Hayır mı?’ Biz bunu havale etmeden geçirmeye çalışıyoruz. Aceledir.” dedi. 

Tekrar konuşan Demir, “Bu şeye aykırıdır, ama…” dedi. 

Nasıroğlu ise, “Hiçbir aykırılığı yok. aykırılığını iddia eden varsa bana kanun maddesini çıkartsın başım gözüm üstüne.” dedi. 

Demir de, “Arz edeyim ben. Oylanırsa bakın samimi söylüyorum, onu İdari Mahkemesine vereceğim. Oylanmasın. Plan ve Bütçeye gitsin, kanun gereği yapılsın. Yok her şeyi oylayalım, herkesin keyfine göre olmaz sayın başkanım. Plan ve bütçede görüşülsün, hay hay bizde ‘evet’ diyelim.” dedi. 

Gündem maddesiyle ilgili karşılıklı yapılan konuşmaların ardından madde oylamaya sunuldu ve madde AK Parti grubu ve bağımsız meclis üyesinin oy çokluğu ile kabul edildi. 

Maddenin kabul edilmesinin ardından Başkan Nasıroğlu, “Böyle önemli konularda hepimiz o konuda kime ne yapıldığını, kime ne yapılmak istendiğini, memlekete ne yapmak istendiğimizi herkesin öğrenmesi, bilmesi lazım ve attığı imzanın da sorumluluğunu taşıması lazım.” diye konuştu.

Midyat Belediye Meclisi Mayıs Ayı Olağan Toplantısı 06 Mayıs 2016 Cuma günü saat 14.00’te toplanmak üzere son buldu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.