Midyat’ta "Peygamber Sevgisi" Konferansı

Midyat’ta "Peygamber Sevgisi" Konferansı

Özgür Eğitim-Sen Midyat Temsilciliği, “Peygamber Sevgisi” konulu konferans düzenledi.

A+A-

Midyat’ta, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Özgür Eğitim-Sen Temsilciliği tarafından “Peygamber Sevgisi” konulu konferans düzenledi. Aziz Önen Lisesi Çok Amaçlı Salonu’nda düzenlenen konferans büyük ilgi gördü.  Özgür Eğitim-Sen Mardin Temsilcisi Mehmet Yıldız’ın Kur’an-ı Kerim tilavetini okuması ile başlayan konferansa konuşmacı olarak katılan Eğitimci-Yazar Nureddin Soyak, “Peygamber Sevgisi” hakkında sunum yaptı.

Programın açılış konuşmasını yapan Özgür Eğitim-Sen Midyat Temsilcisi Abdulhakim Şahin, öğretmenlerin, öğrencilerini ıslah etmek, marufu ve münkiri, hayrı ve şerri, helali ve haramı öğretmek, faydalı olan şeyleri yaptırmak, zararlı olan şeylerden sakındırmak olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı.

“Öğretmenler, çocukların eğitim ve öğretimlerine öncülük etmek, kendilerini dünya ve ahirette mutlu edecek saadet yolunu göstermek ve salih nesiller olarak yetişmelerini sağlamak için var gücüyle çalışan kimselerdir. Aynı zamanda öğretmenler sevginin, barışın ve kardeşliğin, özgürlüğün, adaletin saygınlığın, hoşgörünün, refah ve bereketin, güvenin izzet ve onurun olduğu; yaşanılabilir bir dünyanın kurulması mücadelesinin de öncüleri olmak durumundadırlar. Nesillerimizin sağlıklı ve salih nesiller olması için öğretmenlerimizin de milli ve manevi şuur içinde yetiştirilmesi gerekmektedir”.

Konuşmanın ardından, peygamber sevgisi konulu konferansı sunmak üzere kürsüye çıkan Eğitimci-Yazar Nureddin Soyak, tarihten örneklerle Hz. Peygamber’in gönüllerdeki yerine değinerek, Peygamber sevgisinin her şeyin üzerinde olduğunu belirtti.

Soyak, “Bu güzel ve anlamlı haftada, insanları güzel ahlak, doğruluk ve huzurla buluşturan İslam'ın, değerler üstü ve çağlar ötesi mesajını bizlere ulaştıran Peygamberimiz Hz. Muhammed'in kutlu doğumunu idrak ediyoruz. Peygamberimiz Hz Muhammed, insanların en hayırlısı, en aydınlık düşüncelisi, sözüne ve yaptığına herkesin güvendiği doğruluk timsaliydi. Peygamberimiz, bütün insanlığa kucak açarak, doğruluk ve güzel ahlakın en iyi örneğini kendi hayatıyla göstermiştir. Sadece Müslümanlar için değil, bütün dünya insanları için örnek bir şahsiyet olan Peygamberimiz'i daha iyi tanıdıkça ve anladıkça, mesajının mahiyeti de daha güçlü bir şekilde dünyamızda karşılık bulacaktır.” diye konuştu.

Konferans öncesinde tüm katılımcılara çeşitli kitaplar hediye edildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.