Midyat’ta Örnek Esnafa Takdirname

Midyat’ta Örnek Esnafa Takdirname

Midyat Belediyesii örnek esnafları ‘Hizmet Takdir Belgesiyle’ ödüllendirdi.

A+A-

Midyat Belediyesi Gıda Denetimi ve Ruhsat Bürosu tarafından yapılan gıda kontrollerinde insan sağlığına ve hijyen koşullarına uygun hizmet veren örnek esnaflar ‘Hizmet Takdir Belgesiyle’ ödüllendirildi.

İlçe genelinde yapılan kontrollerde kaliteli hizmet sunan ve sağlık kurallarına uyan Pirkan Alışveriş Merkezi, Hacıbey Pastanesi ve Aksa Ekmek Fabrikası’na takdirname belgesi verildi.

İş yerlerini ziyaret ederek örnek esnaflara takdir belgesi verdiklerini söyleyen Midyat Belediye Başkan Yardımcısı Metin Kutlu, esnafın hijyen duyarlılığından memnuniyet duyduklarını belirterek, “Marifetin iltifata tabi olduğunu düşünüyoruz. Esnaflarımızın işyerlerindeki güzelliklerin herkese örnek olmasını diliyoruz ve bunu da belgelemek, tescil etmek için bu belgeyi kendilerine takdim ediyoruz” dedi.

ÖRNEK OLMASINI DİLİYORUZ

Midyat’ın turizm bölgesi olması nedeniyle hijyen kurallarına uymak zorunda olduklarını belirten Kutlu, “Amacımız ceza vermek değil, halk sağlığını korumaktır. Yaptığımız denetimlerde sağlık kurallarına uyan esnafımızı takdirle ödüllendirdik. Tabi ki bu önemli davranış diğer esnafımızı teşvik edecektir. Esnaflarımız kentte gelen turistlere ve şehirde yaşayan insanlara sağlıklı ve temiz gıdanın yanında kaliteli hizmet vermek zorundadırlar. Yapılan denetimler sonucunda sağlık kurallarına uyan esnaflarımızı ’Hizmet Takdir Belgesi’ ile onurlandırdık. Elbette belediye olarak hep ceza kesecek değiliz. Halkımızın sağlığını düşünen esnaflarımızı da takdir edip diğer esnaflara örnek  göstermemiz gerekiyor. Bundan sonra bu tür takdir belgesi verme çalışmalarımız devam edecektir." dedi.

AMACIMIZ TAKDİR ETMEK

Yerel yönetimlerin, halkın sağlığının korunmasında önemli bir görev üstlendiğini belirten Midyat Belediyesi Gıda Denetim ve Ruhsat Bürosu Müdürü İhsan Astan ise, “Yaptığımız denetim ve kontrollerde amacımız, esnafımıza ceza verip zor durumda bırakmak değil, halka sundukları hizmetin kaliteli ve sağlıklı olmasını sağlamaktır. İlçe sınırlarımız içinde bulunan işyeri ve pazaryerlerini sürekli kontrol altında tutuyoruz. Esnafın, ürünleri etiketli satması, hijyen kurallarına uyması, sağlıklı ve temiz gıdaların halkımıza ulaşması için denetimlerimiz aralıksız sürecektir. Esnafımızı, halk sağlığının korunması noktasında duyarlılığa çağırıyor, kurallara uyan tüm esnafımıza da teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

ONUR DUYDUK

Takdirname ile ödüllendirilen Pirkan Alışveriş Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Nezir Kaya, “Bu belgeyi almak ve onura edilmek bizim için çok değerli. Şunu belirtmek istiyorum ki 34 yıldır ilçede faaliyet gösteriyoruz. İşimize verdiğimiz önem ve halkımıza sunduğumuz hizmetin bu şekilde takdir edilmesi bizleri ileriye dönük yapmayı planladığımız çalışmalarımız için cesaretlendirmiştir. Bir ilke olarak benimsediğim hijyen ve sağlık kurallarına bundan sonrada aynı hassasiyeti göstermeye devam edeceğiz.” dedi.

midyat-sizin-medya-3.20120206093303.jpg

midyat-sizin-medya-4.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum