Midyat’ta "Öğrenen Lider Öğretmen" Semineri

Midyat’ta "Öğrenen Lider Öğretmen" Semineri

Midyat Gazi Yatılı Bölge Ortaokulu’nda öğretmenlere yönelik “Öğrenen Lider Öğretmen” isimli seminer düzenlendi.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Garanti Bankası-Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) arasında yapılan öğretmenin sınırı yok projesi kapsamında Midyat’ta 60 öğretmene “Öğrenen Lider Öğretmen” semineri verildi.

Midyat Gazi Yatılı Bölge Ortaokulu’nun başvurusu üzerine gerçekleştirilen seminere Yolbaşı Ortaokulu ve Savur İlçesi İçören Köyü  İlkokulları’ndan katılan öğretmenlere etkili iletişim, sınıf yönetimi, ölçme ve değerlendirme ana başlıkları altında sunumlar yapıldı.

Seminer ile ilgili açıklama yapan Midyat Gazi Yatılı Bölge Ortaokulu Müdürü Yusuf Günay, öğrenen lider öğretmen seminerinin öğretmenlik mesleğine, öğrencilere ve eğitime yenilikçi bakış açıları kazandırdığını belirterek, bu tür etkinlikler sayesinde öğretmenlerin moral ve motivasyonunun arttığını söyledi.

Öğrencilere daha iyi bir eğitim ortamının hazırlanması ve bununla beraber kaliteli bir eğitimin verilmesinin amaçlandığını vurgulayan Günay, “Öğretmenlerin mesleki yeterliliklerinin en üst seviyeye çıkarılması için elimizden gelen tüm gayreti ortaya koymaya hazırız. Sorumluluklarının bilincinde, düşünen, araştıran, sorgulayan genç nesillerin yetiştirilmesine katkıda bulunacak öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimine yönelik eğitim faaliyetlerimiz devam edecek. Oyun ve çeşitli etkinliklerle eğlenceli bir hale getirilen seminer nedeniyle öncelikle ORAV eğitmenlerine ve katılımcılara teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Eğlenerek öğrenme tekniklerinin kullanıldığı seminerleri ilgiyle takip eden öğretmenler mesleklerini yerine getirirken öğrenciler için verimli olabilecekleri yeni metotları öğrenmekten mutluluk duyduklarını belirttiler.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum