Midyat’ta ‘Ödüllü Seviye Tespit’ Sınavı

Midyat’ta ‘Ödüllü Seviye Tespit’ Sınavı

Ücretsiz Dershane Eğitimi İçin Sınav Maratonu Başlıyor…

A+A-

Midyat’ta faaliyet gösteren Final Dershanesi, ilköğretim ve lise öğrencilerine yönelik ödüllü seviye tespit sınavı düzenleyecek.

İlçe genelinde yaklaşık 5 bin öğrencinin katılmasının beklendiği sınavda ilköğretim 5, 6 ve 7. sınıflar ile ortaöğretim 9, 10 ve 11. sınıflardan en yüksek puanı alan 1’er öğrenci dershanedeki kurslardan ücretsiz yararlandırılacak. Diğer öğrencilere de almış oldukları puanlar oranında indirimler uygulanacak. Ayrıca erken kayıt yaptıran öğrencilere de 3 ay süre ile ön hazırlık kursu verilecek.

Öğrencilere yönelik deneme sınavlarına büyük önem verdiklerini söyleyen Final Dershanesi Müdürü Veysi Tural, hem ilköğretim hem de ortaöğretim öğrencilerine yönelik çeşitli projeler yürüterek Midyat’taki eğitim kalitesini yükseltmek istediklerini anlattı.

Midyat’ın gençlerini ülkenin ve bu kentin yarınlarında söz sahibi olarak görmek istediklerini kaydeden Tural, “Önümüzdeki günlerde yapacağımız sınavda bu hizmetlerden biridir. Midyatlı gençleri yarınlara hazırlamak istiyoruz. Velilerimizden ve öğrencilerden aldığımız olumlu geri bildirimler sonucu bu sene de seviye belirleme sınavını yapmaya karar verdik. Bu sınavlar sonucunda öğrencilerimizin hem eksik olduğu konuları tespit edeceğine hem sınav havasına alışıp soru çözmede pratiklik kazanacaklarına inanıyoruz.” dedi.

Midyatlı çocukların ve gençlerin daha iyi ve donanımlı yetişmesini istediklerini belirten Tural, şöyle konuştu:

Bir şehirde dershanenin olması o şehrin eğitimi için çok güzel bir gelişmedir. Başarı kazanmak sadece okullarla sınırlı olmuyor, tabiî ki okullarımızda olacak ama okullarımız bilgilendirir ama sınav tekniklerini de dershaneler öğretiyor, bu da başarıyı artırıyor. Genç nüfusumuzun olması sınavları da zorunlu kılıyor. Çünkü bütün öğrencilerimizi aynı kategoride değerlendiremeyiz, buna da imkân yok. Bu vesile ile çocuklarımızın daha iyi yerlerde okuması ve başarılarının artmasında dershanelerin büyük payı var.”

Sınavın uygulanışı hakkında bilgi veren Tural, “Dershanenin binasında 07 Ocak 2012 Cumartesi günü ilköğretim 5, 6 ve 7. sınıflara yönelik, 08 Ocak 2012 Pazar günü de ortaöğretim 9, 10 ve 11. sınıflara yönelik deneme sınavı yapılacak. Ayrıntılı bilgi almak isteyenler dershanemizin 462 11 72 numaralı telefonunu arayabilirler.” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.