Midyat’ta Mütevelli Heyeti Seçimi Yapıldı

Midyat’ta Mütevelli Heyeti Seçimi Yapıldı

Midyat SYDV’nin Mütevelli Heyet Seçimi Yapıldı...

A+A-

Midyat Genç İşadamları ve Genç Girişimciler Derneği (MİGİAD) Başkanı Zeki Çiçek, Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı mütevelli heyetine tekrar seçildi. Yapılan seçim sonucunda 20 dernek temsilcisinin oyunu alan Başkan Çiçek, STK temsilcilerinin kendisini oy birliğiyle seçtiklerini belirterek, “Üst üste üç dönem mütevelli heyetine seçilmenin gururunu yaşıyorum” dedi.

Midyat Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Mütevelli Heyeti’nde 2012 yılı faaliyet döneminde görev alacak Sivil Toplum Kuruluş Temsilcisi seçimle belirlendi. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Müdürü Orhan Günel başkanlığında yapılan seçimde Midyat Genç Girişimciler ve Genç İşadamları Derneği (MİGİAD) Başkanı Zeki Çiçek, üst üste 3. kez mütevelli heyeti üyeliğine seçildi.

Her yıl faaliyet döneminde sivil toplum kuruluşlarından bir temsilcinin belirlenmesi amacıyla Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda seçim yapıldı. MİGİAD Derneği Başkanı Zeki Çiçek, ilçede faaliyet gösteren 20 dernek temsilcisinin tamamının oyunu alarak yeniden üye seçildi.

SYDV Müdürü Orhan Günel, seçim sonrası yaptığı konuşmasında, mütevelli heyetine yeniden seçilen MİGİAD Derneği Başkanı Zeki Çiçek’e başarılar dileyerek, “Çalışmalarınızı hakkaniyet ve vicdan ölçüleri dâhilinde yapacağınızdan eminim.” dedi.

ÜST ÜSTE SEÇİLMENİN GURURUNU YAŞIYOR

Seçimin ardından bir teşekkür konuşması yapan MİGİAD Derneği Başkanı Zeki Çiçek ise, vakıf mütevelli heyetinin önemli bir organ olduğunu belirterek, amaçlarının, yardım dağıtımları ve bundan faydalanacak kişilerin hakkaniyetle belirlenmesi olduğunu belirtti.

İlçedeki bütün kamu yardımlarının bu kurul tarafından kabul ya da reddedildiğini kaydeden Çiçek, “Sivil toplum kuruluşları adına Sayın Kaymakamımız Fatih Akkaya başkanlığında oluşturulan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı mütevelli heyetine tekrardan oy birliği ile üye seçildiğim için mutluyum.” dedi.

Gelen ödeneklerin doğru bir şekilde ihtiyacı olan insanlara ulaştırılması için büyük bir titizlik gösterdiklerini anlatan Çiçek, “Halkla iç içe olup, fakir, yoksul ve yardıma muhtaç aileleri bizzat yerinde ziyaret ediyorum. Bu konuda birçok STK’dan da destek almaktayım. Bu fedakârlığımızı gören STK yöneticileri beni tekrar oy birliği ile üye seçtiler. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum