Midyat’ta Kız İmam Hatip ‘Açık Lise’si Açıldı

Midyat’ta Kız İmam Hatip ‘Açık Lise’si Açıldı

Midyat Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılında, Mesleki Açık Öğretim Lisesi’ne kayıt alacak.

A+A-

Midyat’ta Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde, Mesleki Açık Öğretim Lisesi açıldı.Seyitler Mahallesi’nde faaliyet gösteren Midyat Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde açılan Mesleki Açık Öğretim Lisesi 2015-2016 eğitim öğretim dönemi için kayıtlar alınmaya başlandı. 

18 Eylül 2015 tarihine kadar kayıtlarını yaptıracak 68 Meslek Teknik Lisesi öğrencisi, 68 ara sınıf öğrencisi ve 34 düz lise mezunu öğrencisi bu eğitim öğretim döneminde Açık Meslek Lisesi eğitimini Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde alabilecek.

Mesleki Açık Öğretim Lisesi ile ilgili bilgi veren Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Halil Deniz, okullarında Mesleki Açık Öğretim Lisesi ile ilgili iş ve işlemlerin yapıldığını belirterek, şöyle konuştu: 

“Açık meslek lisesi bölümü 2015-2016 eğitim öğretim döneminde faaliyete başlayacaktır. Sadece hafta sonlarında, alanında uzman meslek dersleri öğretmenleri tarafından verilen yüz yüze eğitimle İmam Hatip Lisesi mezunu olabilirsiniz. Hafızlık eğitimini sürdürürken aynı zamanda İmam Hatip Lisesi eğitimini sürdürmek isteyenler için Mesleki Açık Öğretim Lisesi kaçırılmaz bir fırsat. Açık Meslek Lisesi’ne, ortaokulu bitirenler, liseyi bırakanlar ve düz lise mezunları da başvurabilir. Bizim amacımız bu öğrencilerimizin eğitimlerine ilçemizde devam etmesine yardımcı olmaktır. Şu anda kayıtları kabul ediyoruz. Mesleki Açık Öğretim Lisesi, vatandaşlarımızı fakülte ve yüksekokul gibi bir üst öğretim kademelerine hazırlarken aynı zamanda lise diploması ile daha kolay istihdam edilme şansı da bulabilmektedirler. Özellikle Mesleki Açık Öğretim Lisesi sayesinde lise diploması alırken, aynı zamanda bir meslek sahibi de olunmaktadır. Midyat halkının böyle bir imkândan faydalanmasını ve Mesleki Açık Liseye kayıt yaptırmalarını bekliyoruz.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.