Midyat’ta Gönüllü Öğretmenlere Plaket

Midyat’ta Gönüllü Öğretmenlere Plaket

Midyat’taki altın gençlerin fedakâr öğretmenlerine plaket verildi...

A+A-

Midyat’taki öğrencilere ücretsiz gitar ve tiyatro kursu veren Aziz Önen Lisesi’nde görevli öğretmenlere, Eğitim-Sen Midyat Temsilciliği’nce teşekkür plaketi verildi. Eğitim-Sen Midyat Temsilcisi İbrahim Halil Efetürk, öğrencilere kurs veren öğretmenleri yaptıkları fedakârlıktan dolayı kutladı.

Midyat Aziz Önen Lisesi’nde görevli eğitim gönüllüsü öğretmenler Salim Limonlu ve Gülhan Koçgürbüz hiçbir ücret talep etmeden, öğrencilere gitar ve tiyatro kursları veriyor.

İlçedeki gençlerin boş zamanlarını değerlendirmeleri ve zararlı alışkanlıklardan uzak durmaları için Aziz Önen Lisesi’nde gitar ve tiyatro kursları açıldı. Kurslara büyük ilgi gösteren gençler, Midyat’ta böyle bir projenin başlatılmasından ötürü mutlu olduklarını söyledi. Eğitim sonunda gençler yeteneklerini sanatseverlerle buluşturacak.

Efetürk, okulda düzenlenen programda yaptığı konuşmada, yeni nesiller yetiştirerek Türkiye’yi daha aydınlık geleceğe taşıyan öğretmenlere ne kadar teşekkür edilse az olacağını anlattı. Verilen plaketin öğretmenlerin çalışmalarına şevk ve heyecan katacağını ifade eden Efetürk, görev yaparken karşılaştığı ekonomik ve sosyal sorunlara rağmen öğretmenlerin çocukları en iyi şekilde geleceğe hazırlamaktan taviz vermediklerini belirtti.

Efetürk, “Öğretmenler, insanlığa yol gösteren, ışık tutan, karanlığı aydınlatan insanlardır. Öğretmenlerimiz gün boyu okulda ders veriyor, kendilerine zaman ayırıp dinlenmeleri gereken saatte de ücretsiz gitar ve tiyatro dersi veriyorlar. Bizde bu fedakâr öğretmenlerimize, bu plaketleri vermeyi uygun gördük” şeklinde konuştu.

Eğitim ile ilgili bilgi veren Müzik Öğretmeni Salim Limonlu, sosyal aktivitelerin az olduğu Midyat’ta böyle bir projenin hayata geçirilmesi ile gençlerin kaynaştığını ve ilgi alanlarını belirleme şansı bulduklarını söyledi.

Gitar kursu ile gençleri bir araya getirmeyi hedeflediklerini ve bunu başardıklarını kaydeden Limonlu, “Okul Müdürümüz Turgut Mete’nin destekleriyle verdiğimiz kurs sayesinde şuan öğrencilerimiz çok mutlu. Gençlerin boş zamanlarını değerlendirmeleri ve yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı olmaya çalışıyoruz. İstediğimiz hedefin şu an çok üstündeyiz. Umarım bu tür etkinliklerin ilçe de sayısı artar ve gençleri bir araya getiririz.” dedi.

Tiyatro eğitimi veren Edebiyat öğretmeni Gülhan Koçgürbüz, Midyatlı gençlerin kursa yoğun ilgi gösterdiklerini ve hevesli olduklarını söyledi. Koçgürbüz, “Katılımcılar beklentilerimizin üzerindeydi. Hobi nitelikli düşünerek eğitimlerimizi verdik. Gördük ki istekli ve hedefleri olan katılımcılar var.” açıklamasını yaptı.

Tiyatro kursuna katılan Şeyma Er, “Burada olmak çok güzel. Tiyatroyu zaten çok seviyorum. Burası çok küçük bir yer, fazla sosyal faaliyet olmadığı için bu kurs çok iyi oldu. Çok sevindik. Teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Gitar kursu alan Didem Kayapınar ise “İnsanların kendilerini geliştirmesi için gerçekleştirilen çok güzel bir kurs. Ben de kendimi geliştirmek için bu kursa yazıldım.” diye konuştu.

Öğrenci velileri de eğitim gönüllüsü öğretmenlerin ücretsiz kurs vermesinden dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, “Çocuklarımız hem okuldaki derslerinde başarılı oluyor hem de yeteneklerini keşfediyorlar. Emeği geçen öğretmenlere teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum