Midyat’ta Eski Hükümlülere Sertifika Verildi

Midyat’ta Eski Hükümlülere Sertifika Verildi

Midyat’ta tahliye olan eski hükümlülere yönelik düzenlenen girişimcilik eğitimini başarıyla bitiren kursiyerler, sertifikalarını aldı.

A+A-

İşsizliğe çözüm oluşturabilecek ve kendi işlerini kurmalarına fırsat oluşturabilecek uygulamalı girişimcilik eğitimini başarıyla bitiren eski hükümlüler, sertifikalarını aldı.

Midyat Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu Başkanlığı’nın kendi işyerini kurma fikri olan 15 eski hükümlüye yönelik açtığı uygulamalı girişimcilik eğitimini başarıyla tamamlayan kursiyerlere düzenlenen törenle sertifikaları dağıtıldı.

Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen sertifika dağıtım törenine, Cumhuriyet Başsavcısı Adnan Küçükyumuk, Belediye Başkan Yardımcısı M. Tevfik Baysal, Denetimli Serbestlik Şube Müdürü Seydi Dağlı, Kaymakamlık SYDV Müdürü Orhan Günel, Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Gazi Yıldırım, Ziraat Odası Başkanı Beşir Evsen, Kızılay  Derneği Başkanı Murat Aykat, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Yusuf Demirdağ ile ilgili diğer kuruluşların temsilcileri katıldı.

Sertifika dağıtım töreninde konuşan Midyat Cumhuriyet Başsavcısı Adnan Küçükyumuk, açılan kursun girişimcilik için bir itici güç olduğunu belirterek, amaçlarının eski hükümlülerin önünü açıp onlara yol göstermek ve desteklemek olduğunu söyledi.

Gerçekleştirilen girişimcilik eğitimi ile tahliye olan eski hükümlülerin toplum ile bağlarının yeniden kurulacağını belirten Küçükyumuk, hükümlülerin hayatlarını idame ettirerek, toplum ile barışık üretici bireyler olmalarının hedeflendiğini belirtti.

Küçükyumuk, bu tür projeler sayesinde suç ile mücadele konusunda da önemli mesafelerin alınacağını ifade ederek, kursu tamamlayıp sertifika alanların iş kurmaları halinde KOSGEB'in girişimcilik desteğinden faydalanacağını söyledi. Küçükyumuk, “Sosyal sorumluluk bilinciyle açılan bu kurslardan alınan sertifikalar, iş bulma konusunda eski hükümlülere kolaylık sağlayacaktır. Temennimiz kursa başlayan 15 kişinin yeni iş yerleri açarak ekonomimize katma değer ve yeni istihdam yaratmalarıdır.” dedi.

sizinmedya_foto-galeri.jpg

ÖNCE EĞİTİM SONRA DESTEK

Sosyal sorumluluğun gereği olarak böylesi bir projeye imza attıklarını anlatan Proje Koordinatörü Veysi Gültekin, uygulamalı girişimcilik eğitimi programlarına katılanların iş kurma ve yönetme, iş planı hazırlama, pazarlama planı hazırlama gibi konularda eğitimler aldıklarını söyledi.

Girişimcilerin eğitimi konusunda önemli bir çalışmaya imza attıklarını kaydeden Gültekin, “Eğitim sonunda belgelendirilen başarılı kursiyerler, iş fikirleri kapsamında hazırlayacakları iş planının KOSGEB tarafından uygun görülmesi halinde, KOSGEB’in sağladığı yeni girişimci desteğinden faydalanarak 27.000 TL’ye kadar hibe, 70.000 TL’ye kadar faizsiz geri ödemeli destek alabilecekler.” dedi.

Konuşmaların ardından, eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerlere törene katılan yetkililer tarafından belgeleri verildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.