Midyat’ta Eşi Benzeri Olmayan Mağaza

Midyat’ta Eşi Benzeri Olmayan Mağaza

Süryani Girişimciden, Hediyelik Eşya Mağazası...

A+A-
Çözüm sürecinin başlamasıyla birlikte Süryaniler de Midyat’ta yatırım yapmaya başladı.
 
Midyat’ta hediyelik eşya ve ev aksesuar malzemesi mağazası açıldı.Merkezi konumu ve estetik mimarisiyle dikkat çeken mağaza da birbirinden farklı süsler, takılar, el yapımı ve el sanatları ürünler ile hediyelik eşyalar bulunuyor.
 
Çözüm süreciyle birlikte yeni yatırımlara odaklanan Midyat’ta mağaza açan Süryani genç işadamı Markos Sümer, yıllardır hem evine hem de sevdiklerine şık hediyelik eşyalar, takılar, aksesuarlar ve ilginç objeler arayanlar için yeni bir mağaza açtıklarını söyledi.
 
Kocamanoğlu Caddesi’nde 400 metrekare alan üzerine kurulan Sümer Telkari Hediyelik Eşya ve Dekoratif Mağazası’nda hediyelik eşyalar, takılar, aksesuarlar ve dekoratif objeler, gümüş Kuran’ı Kerim kutuları, antik ürünler, vazolar, telkari el işlemesi dekoratif ürünler satışa sunuluyor. 
 
Mağazanın Midyat ekonomisine canlılık getireceğini kaydeden Mağaza sahibi Markos Sümer, Midyat’ta dekoratif ve hediyelik eşya konusunda var olan eksikliği gidermek amacıyla bu mağazayı açtıklarını söyledi.
 
Dekorasyon objeleri ve hediyeliklerden oluşan 1500’den fazla birçok farklı ürünü tüketiciye sunduklarını belirten Sümer, hizmete açtıkları mağazada salon, oturma odası, tv üniteleri, mutfak ve yemek odası takımları ile bütünlük oluşturabilecek ürünlerin yanı sıra; ofis ve iş yeri ortamları için de farklı ve çok sayıda tasarımlarının bulunduğunu ifade etti.
 
“ÜRÜNLERİMİZ HEM DEKORATİF HEM DE FONKSİYONEL”
 
Çözüm süreciyle birlikte bölgede yeniden tesis edilen huzur ortamının kendilerini yatırım yapmaya teşvik ettiğini kaydeden Sümer, şunları söyledi:
 
“Midyat’ta mağazamızı açmaktan büyük gurur duyuyorum. Mağazamız da yer verdiğimiz ürünlerin sadece klasik hediyelik eşya ürünleri olmamasına, Midyat’ımızın ünlü gümüş ve telkâri sanatı ile bütünlük teşkil edebilecek ürünleri barındırmasına özellikle özen gösterdik. Ayrıca mağazamızdaki ürünlerin hem dekoratif hem de fonksiyonel özellikli olmasına büyük önem gösterdik. Evlerin, ofislerin başköşesinde teşhir edilebilecekleri gibi, günlük yaşamda da fonksiyonel olarak rahatlıkla kullanılabilirler. Mağazamızı müşterilerin aileleri ile beraber rahatça gezebilecekleri, bol ürün seçenekleri ile buluşabilecekleri bir konseptle dizayn ettik. 400 metrekare alan üzerine kurulu bulunan mağazamızda herkese, her kesime hitap eden ürünler bulunabilir. Mağazamızın tüm halkımıza hayırlı ve uğurlu olmasını yüce Allah’tan diliyorum”
 
sizin-medya-2.20130828231920.jpg
 
sizin-medya-3.20130828231930.jpg
 
sizin-medya-4.20130828231939.jpg
 
Önceki ve Sonraki Haberler