Midyat’ta Dillere Destan Düğün...

Midyat’ta Dillere Destan Düğün...

Düğünde halay çekenler, dolar yağmuruna tutuldu…

A+A-
Midyat’ın tanınan ve sevilen ailelerinden Şahinler Ailesinin değerli bireyi Sinan Şahin, rüya gibi bir düğün ile hayatını Burcu Ballı ile birleştirdi.
 
Görkemli törenle dünya evine giren Sinan Şahin ve Burcu Ballı’nın düğünü dolar yağmuru altında yapıldı. Gece boyunca genç çiftin ve halay çekenlerin başına dolar yağdıran davetliler, düğün sonunda ise geline takı takmak için adeta birbiriyle yarıştı. Muhteşem gecede genç çifti yalnız bırakmayan arkadaşları, aile dostları ve özel davetliler şıklıklarıyla göz kamaştırdı.
 
Midyat’ın önemli ve tanınmış siyasetçilerinden 21. Dönem Mardin Milletvekili olan işadamı Veysi Şahin’in oğlu Sinan Şahin, Ballı ailesinin güzel kızları Burcu Ballı ile, görkemli bir düğünle yaşamını birleştirdi.
 
Matiat Otel havuz başında gerçekleştirilen muhteşem bir törenle, mutluluğa yelken açan çiftin düğününde Midyat başta olmak üzere, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin tanınmış siyaset, işadamı ve bürokratları bir araya geldi. Peri masalını andıran genç çiftin düğününe yaklaşık 5 bin davetli katıldı.
Oldukça özenilerek süslenen ve aydınlatılan havuz başı ve bahçe, muhteşem bir atmosfer sunuyordu. Düğünden önce iki güzel bayan, bahçede şakayık, orkide ve lale kokulu tütsü gezdirerek, bahçenin atmosferini daha da güzelleştirdi. 
 
Ak Parti Mardin Milletvekilleri Gönül Bekin Şahkulubey, Abdurrahim Akdağ, Rize Milletvekili Hasan Karalı, Erzincan Milletvekili Sabahattin Karakelle, Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, Mardin Valisi Dr. Ahmet Cengiz, Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, Mardin İl Emniyet Müdürü Derviş Kara ve Mardin İl Jandarma Komutanı Albay Vural Erol’un yanı sıra siyasiler, bürokratlar, STK temsilcileri, işadamları ile çok sayıda davetli çiftinde düğününe katılarak hayırlı olsun dileklerini sundu.
 
DÜĞÜN KONSERE DÖNÜŞTÜ
 
Şahin ve Ballı ailelerinin davetlileri kapıda karşılayarak örnek ev sahipliği gösterdiği dillere destan düğün töreni, konuklara müzik eşliğinde verilen yemekle başladı. Yemeğin ardında düğün alanına gelen gelin ve damat, davetlileri selamlayarak alkışlarla yerini aldı. Havai fişek ve ışık gösterilerinin ardından birlikte dans pistine çıkan Sinan-Bucu Şahin çiftinin mutluluğu ise gözlerinden okunuyordu. Genç çiftin fotoğraflarının gösterildiği sinevizyon gösterisinin ardından sahne alan ünlü ses sanatçısı Bülent Serttaş, söylediği Türkçe ve Kürtçe şarkı ve türkülerle konuklara unutulmaz saatler yaşattı.
 
DOLAR YAĞMURU
 
Muhteşem düğünde unutulmaz anlara tanıklık eden davetliler daha sonra mahalli sanatçılar Bahrem ve Adnan’ın kemençe eşliğinde söylediği şarkılar ile coştu. Bol bol halayların çekildiği gecede gelinle damat da sahneden inmediler ve bu güzel günün tadını çıkardılar. Pistin gece boyunca eğlenenlerle dolup taştığı düğünde bazı davetliler desteler halindeki dolarları, bazıları da ceplerindeki Türk liralarını genç çiftin, damat babası ve halayda bulunanların üzerine atmak için birbirleriyle yarıştı. Onlarca çocuk, davetliler tarafından savrulan banknotları kapışmak için birbirleriyle kıran kırana bir mücadeleye girdi.
 
Davetlileri yalnız bırakmamak için yine büyük gayret sarf ettiği gözden kaçmayan genç çift davetlilerle tek tek ilgilenip, güler yüz ve tatlı sohbetleriyle davetlilerin hoşça vakit geçirmelerini sağladılar.
 
“MUTLU OLDUĞUM EN DEĞERLİ ZAMAN”
 
Dolarların havada uçuştuğu düğünde oldukça mutlu olduğunu belirten damadın babası Demokratik Parti (DP) Mardin Eski Milletvekili Veysi Şahin, davetlilere bu mutlu günlerinde kendilerini yalnız bırakmadıkları için teşekkür etti. Şahin, “Cenab-ı Allah herkese evladını evlendirme mutluluğu tattırsın. Bizim çok mutlu olduğumuz bugünde çok değerli aile büyüklerimiz ve birbirinden değerli davetlilerimizi ağırlamak bizleri onurlandırdı. Düğünümüze ayrı bir mutluluk kattılar. Ben oğlum ile gelinime bundan sonraki hayatlarında bir ömür boyu mutluluk diliyorum” diye konuştu.
 
Mutluluğun paylaşıldıkça artacağını söyleyen Şahin, heyecanını şu sözlerle dile getirdi:
 
“Dostlarla beraber bu mutlu günde ve bu güzel bir Midyat havasında beraber olmak gerçekten çok güzel. Bu akşam çok değişik duygular içindeyim. Yeni bir yuvanın kurulmasına hep birlikte şahitlik ediyoruz. Bundan daha güzel bir an olamaz. Mutluluklar paylaştıkça büyürler. Biz de dostlarımızla bu mutlu günümüzde beraberiz.”
 
Gecenin ilerleyen saatlerine kadar süren töreninin ardından konuklar ve aileleriyle fotoğraf çektiren çift, tebrikleri kabul etti.
 
 
 
 
 
***
Sizin Medya.Com ailesi olarak bizlerde bu güzel, saygıdeğer ve mütevazi çiftimize bir ömür boyu mutluluklar diliyoruz. Her anlamda mutluluklarına ortak olmanın ve bu anı paylaşmanın coşkusunu yakından hissettiğimizi ve onların mutluluklarının ve bu güzel günde yanlarında olmanın gururu ve onurunu bir kez daha yaşıyor bir kez daha mutluluklar diliyoruz…
 
 
sinan-burcu-sahin---3.jpg
 
sinan-burcu-sahin---4.jpg
 
sinan-burcu-sahin---5.jpg
 
sinan-burcu-sahin---6.jpg
 
sinan-burcu-sahin---7.jpg
 
sinan-burcu-sahin---8.jpg
 
Önceki ve Sonraki Haberler