Midyat’ta Alkışlanacak Proje

Midyat’ta Alkışlanacak Proje

Midyat’ta, İMKB Anadolu Lisesi Müdürlüğü tarafından oluşturulan veli diyalog grupları, ailelere ev ziyaretleri düzenliyor.

A+A-

Midyat’ta, İMKB Anadolu Lisesi Müdürlüğü tarafından oluşturulan veli diyalog grupları, ‘Rehberim Öğretmenim’ projesi kapsamında ailelere ev ziyaretleri düzenliyor. Velilerin okula gelmesini beklemeyen okul idarecileri ve öğretmenler, öğrencileri evlerinde ziyaret ederek, okul durumları hakkında velilere bilgi veriyor. 

İMKB Anadolu Lisesi Müdürü Abdullah Kurnaz, Müdür Yardımcıları Mehmet Salih Kılıç, Ahmet Demiryege ile Rehber Öğretmen Hazni Acar ve öğretmenlerden oluşan veli diyalog gurubu, akşam ev ziyaretlerinde öğrenciler ve velilerle bir araya gelerek, ailelere yönelik rehberlik hizmeti sunarak, öğrencilerin okuldaki başarısını artırmayı hedefliyor. Çocuklarının öğretmenleriyle karşılaşan aileler, uygulamayı memnuniyetle karşılıyor.

Okul Müdürü Abdullah Kurnaz, yaptığı açıklamada, eğitimde istenilen başarı düzeyinin yakalanması için ailelerin bilinçlendirilmesi gerektiğini vurgulayarak, eğitimde kalitenin artırılması ve başarının yakalanmasının, ancak öğretmen, öğrenci ve veliler arasındaki iletişimin üst düzeye ulaşmasıyla mümkün olacağını belirtti.

“VELİ ZİYARETLERİ ÖĞRENCİYE OLUMLU YANSIYOR”

Okulda akademik başarının artması adına, “Rehberim Öğretmenim” projesini hayata geçirdiklerinin aktaran Kurnaz, “Ziyaretlerle öğrencileri ve velileri daha yakından tanıma fırsatı buluyoruz. Buradaki amacımız öğrencinin çalışma ortamını görmek, aileleri daha iyi tanımak, onları okula çekmek ve öğrencinin motivasyonunu en üst seviyeye çıkararak YGS ve LYS de üstün başarı yakalamaktır. Benimle beraber, okulumuzdaki gönüllü öğretmen ve yöneticilerden oluşan 3 ekip, her akşam ders saatleri dışında hem şehir merkezindeki hem de taşıma kapsamında okulumuzda okuyan öğrencilerimizi evlerinde ziyaret ediyor. Sağlanan bu diyaloğun olumlu olarak eğitime yansıyacağına inanıyorum. Ev ziyaretlerimiz sonunda öğrencilerde iyi yönde gelişmeler gördük. Sene boyunca öğrenci veli ziyaretlerimize devam edeceğiz. Amacımız tüm velilerimize en az bir defa, mümkün olabilirse birden çok ulaşmaktır.” dedi.

VELİLER BİLGİLENDİRİLİYOR

Velilerin, eğitimin insan hayatındaki önemini iyi kavranamadığını da ifade eden Kurnaz, şunları kaydetti; “Birçok velimiz ve öğrencimiz okumanın, eğitim ve öğretimin önemi konusunda yeterli bilinç ve duyarlılıkta değil. Bu ziyaretlerde, veli bilinçlendirilmesi, öğrencinin okuldaki başarı durumu, eğitim ve öğretimin önemi konularına ağırlık veriyoruz. Ayrıca velinin, öğrenciyle ergenlik döneminde nasıl iletişim kurulması gerektiği ve öğrenciye arkadaş seçiminde dikkatli olması konusunda uyarılarda bulunuyoruz.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum