Midyat'ta 3 öğretmen kaçırıldı

Midyat'ta 3 öğretmen kaçırıldı

Midyat’a 25 kilometre mesafede bulunan Çalpınar Köyü yakınlarında öğretmenlerin servis minibüsünü durduran bir grup PKK’lı 3 öğretmeni kaçırdı.

A+A-

Midyat’ta PKK tarafından 3 öğretmenin kaçırıldığı haberini alan vatandaşlar soluğu İlçe Jandarma Komutanlığı önünde aldı.

Kaçırılan öğretmenlerin yakınlarının da geldiği Jandarma Komutanlığı önünde yetkililerden bilgi almaya çalıştı. Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, Emniyet Müdürü Serdal Yurdagül, Milli Eğitim Müdürü Şehmus İleri ve İlçe Jandarma Komutanı İlhan İnci ile birlik kriz masası oluşturdu.

Midyat’ta dün akşam saat 17.00 sıralarında okuldan çıkan öğretmenler şehir merkezine geldikleri sırada önleri bir grup PKK’lı tarafından kesildi. Öğretmenlerin okula gidiş-gelişini sağlayan sürücü U.A. idaresindeki servis minibüsünü Çalpınar ile Kayabaşı köyleri arasında bulunan dağlık bölgede durduran PKK’lılar bir süre propaganda yaptı.  İddiaya göre, kadın öğretmenlerin de içinde bulunduğu minibüsü durduran PKK’liler ardından yanlarına aldıkları okul müdürü Y.A., öğretmenler M.B.N. ve Y.Ö. ile birlikte bölgeden uzaklaştı. PKK’lılar, minibüste bulunan kadın öğretmenler S.A., S.B., N.B., A.A. ve M.A. ile servis minibüs şoförü U.A.’yı serbest bıraktı. Daha sonra Midyat’a gelen öğretmenler Jandarmaya haber verdi.  İfadelerine başvurulan öğretmenler sağlık kontrolünden geçirildikten sonra serbest bırakıldı. PKK tarafından kaçırılan öğretmenlerin yakınlarının tedirgin bekleyişleri sürüyor.

Önceki ve Sonraki Haberler