Midyatspor’un Geleceğini Konuştular

Midyatspor’un Geleceğini Konuştular

Midyat Belediyespor’un başarısı için bir araya geldiler…

A+A-
Mardin Amatör Lig’de mücadele edecek olan Midyat Belediyespor Kulübü yöneticileri, Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu’nun koordinesinde bir araya geldiler. Toplantıda Midyat Belediyespor Yönetim Kurulu üyeleri sezon öncesinde iddialı mesajlar verdi. 
 
Belediye Aile Çay Bahçesi’nde gerçekleştirilen toplantıya, Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, Belediyespor Teknik Direktörü Ercan Alğaç ile Yönetim Kurulu Üyeleri Av. Melih Güneştan, Zeki Çiçek, Serdar Uran, Sertaç Alğaç, Fahrettin Şahin, Yılmaz Yarış, Eymen Bedir, Erdinç Tural, Cemil Yıldırım ve Hasan Bedir katıldı. Toplantıda, takımın hedef ve beklentileri, bütçesi ve mali yapısı, transferler, teknik kadro, taraftarlar ve kulüple ilgili konular görüşüldü.
 
Midyat Belediyespor’un durumu ve geleceğinin görüşüldüğü toplantının ardından Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu açıklama yaptı. Başkan Nasıroğlu, geniş katılımlı bir toplantı yaptıklarını ve takımın son geldiği noktayı değerlendirdiklerini söyleyerek, “İnşallah bu beraberlikler Midyat Belediyespor için hayırlar, güzellikler çıkarır.  Umarım takımımız daha iddialı, daha zevk veren, Türkiye’de konuşulan bir takım haline gelir” ifadelerini kullandı.
 
HEDEF: BAŞARILI OLMAK
 
Sportif başarıyı arttırmak için bu toplantıyı düzenlediklerini kaydeden Midyat Belediyespor Yönetim Kurulu Üyesi Av. Bekir Melih Güneştan da, “Hep beraber bu yolda başarı adına yürüyeceğiz. Takımı daha ileriye götürmek istiyorsak tüm Midyat’ın taşın altına ellerini koymaları lazımdır. Bu şehir samimiyetle iyi niyetle bir şeye sahip çıkarsa üstesinden gelemeyeceği bir şey yoktur. İlçemizde sporun gelişmesi, sorunlarının yerinde ve ilgililerinin de katılımıyla birlikte çözümler üretilmesi için çalışıyor. Amacımız sporda olduğumuz yerden daha ileriye giderek gençlerin spor yapabilmesi, Midyat’ta spor kültürü oluşturmak, özellikle futbolda sportif yetenekleri üstün olan gençlerin yetiştirilmesi ve imkânların doğru bir şekilde herkesin faydalanabileceği şekilde kullanılması sağlamaktır” dedi. 
 
AMATÖR KULÜPLERİN YAŞAMASI LAZIM
 
Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu’nun Belediyespor’a büyük destek verdiğine de değinen Güneştan, “Amatör spor kulüplerinin yaşaması, yaşatılması, ülkemizin geleceği açısından çok büyük önem arz etmektedir. Amatör spor kulübümüzü çocuklarımız ve gençlerimizin okul ve aile dışında spor yaparak zamanını geçirebildiği toplumsal işlevi olan yerler olarak görmeli, devlet özel sektör ile yerel yönetimlerin de katkısı ile desteklemeli ve kalkındırmalıyız. Bizler kulüp olarak çocuklarımıza sahip çıkıyor ve onlara güzel bir spor ortamı için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Çünkü bu çocuklar bizim çocuklarımız, bu noktada bizlerden desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Sayın Şehmus Nasıroğlu’na teşekkür ediyorum. Pek çok konuda güzel işlere imza atan belediyemiz, sporunda çocuklar ve gençler için önemini bilerek hareket etmesi sporcularımız içinde güzel bir imkânın ve ortamın oluşmasına vesile olmaktadır” açıklamasında bulundu.
 
“MİDYAT FUTBOL AŞIĞI BİR KENT”
 
Midyat’ın büyük bir potansiyel ve güce sahip olduğunu anımsatan Midyat Belediyespor Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Çiçek ise, “Midyat futbol aşığı bir kenttir. Çok güçlü bir taraftar yapısı var. Bu takımın hedefi bellidir. Bu hedef, başarılı olup bir üst lige çıkmaktır. Karşılıklı istişare ve araştırmalar sonucu kaliteli sporcuları takıma kazandırdık. Bu yola hep birlikte koşmaya çıktık. Dilerim güçlü bir taraftarı olan bu büyük camiaya şampiyonluk yaşatırız. Bir üst lig için çok çalışıp hep mücadele edeceğiz. Burada bu takımın bir neferi olmaktan çok mutluyum. Takımımızın her zaman yanında oldum. Maddi ve manevi desteklerimi esirgemedim. Bundan sonrada aynı özenle takımın yanında yer alacağım. Hedefimiz başarılı olmaktır.
 
Temel amacımız başarının yanında çocuklarımızı spora kanalize edebilmek ve kent genelinde spor kültürünün oluşmasını sağlamaktır. Çocuklarımızın yalnızlaşmamasını istiyoruz. Bilinçli, aklı başında ve şuurlu bir gençlik istiyoruz. Sanatla, sporla ilgilenen, kaliteli, verimli ve bilinçli bir gençlik istiyoruz. Çocuklarımıza ve gençlerimize spor yaptırmanın yanında, model olma, yol gösterme ve sosyal birey olarak kimlik kazandırmada dostluğun ve hatta kardeşliğin pekişmesinde sporun son derece önemli işlevleri olduğunu düşünüyor ve buna yürekten inanıyorum” diyerek konuşmasını noktaladı.
 
ADI ÇALIŞKAN, SOYADI BAŞARI
 
Spor otoriteleri tarafından çalışkan ve başarılı sıfatlarıyla anılan Teknik Direktör Ercan Alğaç da, “Allah’ıma binlerce şükür ki ben futbolun içinde doğdum. Futbolu çok seviyorum. Onu severken de işimin gereği disiplinli çalışmayı hiçbir zaman spor yaşantımdan eksik etmedim. İşimi sevip ona saygı duyuyorum. İşin en iyisi olma yolunda sürekli mücadele ediyorum. Başarıyı çok seviyorum. Mücadele eden, koşan, iyi oynayan ve oyunu göze hoş gelen ahlaklı oyunculardan oluşan bir takım kurmaya çalışıyoruz.  Başarılı olmayı çok seviyorum. Bu başarı benim değil futbolcu kardeşlerimin, yöneticilerimin ve taraftarlarımızındır. Bütün bu özellikler birleşince ortaya başarı çıkıyor. İnanıyorum ki, başarıyı da Midyat Belediyespor'da yaşayıp, yaşattıracağım. İstikrarlı ve düzenli çalışmak başarı için olmazsa olmaz.” şeklinde konuştu.
 
Teminiler bölümünde de yöneticiler, Midyat Belediyespor’un başarılı olması ve bir üst lige yükselmensin yanından kentte başarılı gençleri keşfetmek olarak görüş belirttiler. Daha sonra Midyat Belediyespor Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Çiçek tarafından katılımcılar onuruna akşam yemeği verildi. 
 
sizin-medya--midyat-1.jpg
 
sizin-medya--midyat-2.jpg
 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum