Midyatlı girişimciye KOSGEB desteği

Midyatlı girişimciye KOSGEB desteği

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın (KOSGEB) Girişimcilik Destek Programıyla Midyat’ta yeni bir iş yeri açıldı.

A+A-

Midyat’ta tanıtım ve reklâmcılık sektöründe çalışmalar yapan 28 yaşındaki Midyatlı genç girişimci Mehmet Salih Kılıç, yıllarca işçi olarak çalıştıktan sonra KOSGEB desteğiyle kendi işyerini açtı.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarıyla tamamlayan Midyat Reklâm Tabela Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Salih Kılıç, KOSGEB’den aldığı 200 bin TL’lik destekle Reklâm ve Tanıtım Hizmetleri alanında faaliyet gösterecek olan bir atölye kurdu.

Hayallerinin gerçek olduğunu ve büyük bir mutluluk yaşadığını belirten Mehmet Salih Kılıç, “Bu yola çıkarken her şey benim için bir hayalden ibaretti. Tarif edilemez bir mutluluk yaşıyorum. Düşlerim gerçek oldu. Midyat’ta KOSGEB destekli bir işyeri açan kişi olmak da beni son derece mutlu ediyor” dedi.

Midyat’ta tanıtım ve reklâmcılık sektöründe faaliyet göstereceklerini anlatan Kılıç, “KOSGEB’den aldığımız destekle teknolojiye önemli yatırımlar yaptık ve bölgeye örnek bir tesis kazandırdık. Yaptığımız yatırımın toplam tutarı yaklaşık 250 bin lira. Bu yatırımın 200 bin liralık kısmını KOSGEB, 50 bin liralık kısmını da şirketimizin kendi öz kaynakları ile karşıladık. Aldığımız kredinin 70 bin lirası geri ödemesiz, 130 bin lirası da geri ödemeli olacak” dedi.

TEKNOLOJİYİ YAKINDAN TAKİP EDİYOR
Bölgede sektörün lider kuruluşlarından biri olabilmek için yaratıcılığın yanı sıra kaliteyi de en üst seviyeye çıkartmayı amaç edinen bir şirket politikası izleyeceklerini anlatan Kılıç, bunun için gerekli her türlü yeniliği ve gelişmeyi yakından takip ettiklerini söyledi. Kurdukları işletmenin bölge için büyük bir yatırım olduğunu kaydeden Kılıç, tanıtım ve reklâmcılık hususunda son teknoloji makinelerle hizmet vereceklerini ifade etti.

“Deneyimimiz ve tecrübemiz ile büyük projeler tasarlayıp, kâğıdın üzerine dünyalar kurmaya devam edeceğiz” diyen Kılıç, “Deneyimlerimizin üzerine yeni bilgi ve teknolojileri de ekleyerek günün ihtiyaçlarına yanıt veren bir atölye oluşturduk. Baskı kalitesi konusunda olduğu kadar, tasarımlarımız ve reklâm çalışmalarımız konusunda da en iyi hizmeti vermek amacıyla alanında deneyimli tasarım ve teknik kadromuz kaliteden ödün vermeden çalışacak” dedi.

sizin-medya-_-1.20121012195138.jpg

Kılıç, şöyle konuştu: “Artık, tasarımlar için vatandaşlarımızın günlerini harcamasına, zaman kaybetmesine gerek kalmayacak. Alanın da deneyimli ekibimiz müşterilerini dinleyerek, istedikleri hedefe ulaşmasına yardımcı olacak. Tasarımlarını saatler hatta dakikalar içinde kendilerine teslim ediyoruz. Hedefimiz ulaşmak istedikleri kitleye en etkili şekilde ulaşmalarını sağlamak, ihtiyaç duydukları kaliteli dijital baskıyı hazırlamak, tasarım hizmetini vermek ve talep ettikleri zamanda onlara ulaştırarak başarılarına katkıda bulunmaktır.”

Mehmet Salih Kılıç, “Altına imza attığımız projelerin tanınırlığı ve bilinirliği, bugüne kadar itina ile yaratmaya çalıştığımız tarzın bir sonucudur. Midyat Reklâm’da kaliteli işin ancak kaliteli insan kaynağı tarafından üretilebileceği bilincini taşıyoruz. Bu bilinçle şirketteki personelimize hem kendilerini hem de yaptıkları işi geliştirme imkânları sunuyoruz. Günümüzde birçok kuruluş, artık toplam kalite anlayışını benimsedi. Şirketler kurumsal stratejiler geliştirerek, kendi kurumsallığını sunma çabası ve gayreti içine girdi. Biz, Midyat Reklâm olarak tüm müşterilerimize profesyonel bir kurumsal kimlik kazandırmayı ve en doğru biçimde tanıtılmalarını başarıyla üstleneceğiz” diye konuştu

Gelişen teknolojiye ayak uydurmak, sürekli güncel kalarak kaliteli hizmet vermeyi ilke edindiklerini söyleyen Kılıç, “Dijital baskı makinelerimiz ile her türlü tabela yapılabilmekte olup, isteğe göre afiş, araç giydirme, cephe germe, duvar reklâm afişleri, çatı tabela ve afişleri, ışıklı tabela, ışıksız tabela, sac tabelalar,  cam vitrin yazıları, duvar yazıları, araç üzeri yazı, üst geçit reklâm ve afişleri, parti reklam ve afişleri ile daha binlerce tabela, afiş ve resim baskı çalışmasını profesyonelce yapmaktayız” açıklamasını yaptı.

sizin-medya-_-2.20121012195208.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum