Midyat’ın Vergi Şampiyonları Ödüllendirildi

Midyat’ın Vergi Şampiyonları Ödüllendirildi

Vergisini düzenli ödeyen mükelleflere nostaljik radyo hediye edildi…

A+A-

Midyat Malmüdürlüğü, vergi haftası nedeniyle gelir ve kurumlar vergisi sıralamasında birinci olan mükellefleri nostaljik radyo ile ödüllendirdi.

Her yıl vergide birinci gelenlere sembolik olarak verilen hediyelere bu yıl eski yıllarda kullanılan lambalı radyoların küçük bir modeli hediye olarak gönderildi. Mükelleflere ödülleri Midyat Malmüdürü Veysi Gündüz, Gelir Uzmanları Abdulhalim Gök ve Mesut Pala tarafından işyerlerinde ziyaret edilerek takdim edildi.

Midyat Malmüdürlüğü 24. Vergi Haftası kutlamaları çerçevesinde ilçede faliyet gösteren duyarlı mükellefleri taltif etti. Vergisel yükümlülüklerini eksiksiz yerine getiren kurumlar ile gelir vergilerini süresinde ödeyen uyumlu mükelleflerden Bülent Şimşek, Halil Yücel, Adnan Bora ve Midyat Noteri Tuncer Boyacı’ya Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan gönderilen nostaljik radyo hediye edildi. Mükelleflere hediyelerini Malmüdürü Veysi Gündüz takdim etti.

Gündüz, mükellefiyetlerini başladığı günden buyana uyumlu, kanunların belirlediği vergisel ödev ve sorumluluklarını tam olarak yerine getiren mükellefleri kutlayarak bol kazançlar diledi.

Vergi vermenin kutsal bir görev olduğunu belirten Gündüz, şunları dile getirdi:

“Mükelleflerimiz kazançlarından devlete vergi veriyorlar. Mükelleflerimizin devlete verdiği vergi çok değerli ve kutsaldır. Bunun için her mükellef devlete olan borcunu, vergisini zamanında ödemelidir. İlçemizde vergilerini zamanında ödeyen, yüksek matrahlı ve daire ile uyumlu çalışan mükelleflerimizi bizler ödüllendiriyoruz. İlçemizdeki 2011 yılı gelir ve kurumlar vergisinde rekortmen olan mükelleflerimizi bu vesileyle kutluyoruz. Olabildiği kadar maksimum seviyede dürüst bir şekilde vergilerini ödedikleri için, başkalarına örnek oldukları için, başkalarına bu bilinci yaptıklarıyla, verdikleriyle örnek olduğu için onlara teşekkür ediyoruz. Kendilerine çalışma hayatlarında üstün başarılar diliyoruz.”

Vergi ödemenin asli görevleri arasında yer aldığını belirten Mali Müşavir Bülent Şimşek ise, onurlandırmak amacıyla takdim edilen hediyenin kendisini çok mutlu ettiğini ifade etti.

Vergi ödeyen her insanın Türkiye’nin kalkınmasında bir lokomotif olduğunu dile getiren Şimşek, “Vergi ödemek, bir ülkede yaşayan her vatandaşın en kutsal görevlerinden biridir. Vergi ödeyen firmasından vatandaşına kadar herkes ülkemizin kalkınmasındaki lokomotifin bir çarkıdır. Eğer bir mekanizmada dişli eksik olursa, o çalışmaz. Şunu unutmayalım ki ödenen her vergiler bize hizmet olarak geri dönüyor. Verilen vergilerle yollar, hava yolları, sağlık hizmetleri ve eğitim yapılıyor. Vergiler verilmediği taktirde ne sağlık hizmetinden düzgün faydalanabiliriz, ne de düzenli yollarda yolculuk yapabiliriz” diye konuştu.

sizin-medya-1.20130301155609.jpg

sizin-medya-2.20130301155620.jpg

sizin-medya-3.20130301155631.jpg

sizin-medya-4.20130301155641.jpg

sizin-medya-5.20130301155651.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.