Midyat’ın İlk Özel Lisesi Açıldı

Midyat’ın İlk Özel Lisesi Açıldı

Midyat Uğur Dershanesi, Özel Artuklu Uğur Lisesi’ne dönüştü.

A+A-

Midyat’ta uzun yıllardır öğrencileri üniversite sınavına hazırlayan Midyat Uğur Dershanesi, özel liseye dönüşümünü gerçekleştirdi. 

Özel eğitim sektöründe Midyat’ın önemli eğitim yatırımcılarından ve Uğur Dershanesi’yle tanınan işadamı Rıdvan Acar, eğitim tecrübeleriyle eğitim alanındaki yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Uğur Dershanesini Midyat’a kazandıran Rıdvan Acar, şimdi de Midyat’ta eksikliği hissedilen özel liseyi de hizmete açarak, eğitim yatırımlarında bir ilke imza attı. 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından dershanelerin özel okula dönüşümünü öngören kanuna dayanılarak hazırlanan özel öğretim kurumları yönetmelik taslağına göre, Midyat Uğur Dershanesi, Özel Artuklu Uğur Lisesi’ne dönüştürüldü. Midyatlı genç girişimci Rıdvan Acar’ın okul sahibi olduğu ve okulun müdürlüğünü de üstlendiği Özel Artuklu Uğur Lisesi’nde 2014-2015 eğitim öğretim yılı için ilk öğrenci kayıtları başladı.

"ÖZEL OKUL ÖĞRENCİLERİNE DEVLET DESTEĞİ"

Midyat’ta hizmet veren ilk özel lise olan okulu hizmete açmış olmaktan dolayı  duyduğu memnuniyeti dile getiren Midyatlı işadamı Rıdvan Acar, “Midyat’taki eğitim çıtasını daha da yukarılara çıkartmak için özel bir liseye ihtiyaç olduğunu düşünüyorduk. Şükürler olsun ki bu yatırım bizlere nasip oldu. Bunun için çok mutluyuz. Bundan sonra en büyük hedefimiz eskiden olduğu gibi şimdi de bütün öğrencilerimizin iyi yerlerde okuması için gerekli eğitimi verip üniversiteye devam etmelerini sağlamaktır. alanında profesyonel eğitim kadromuz ile 2014-2015 eğitim öğretim dönemine hazırız. Erken kayıt avantajlarından yararlanıp kaliteli ve kurumsal bir eğitim almak için tüm Midyatlı öğrencilerimizi okulumuza bekliyoruz. 25 Ağustos tarihine kadar 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencileri dahil tüm öğrenciler okulumuza kayıt yaptırabilir. Bu yıl ilk kez, özel okul öğrencilerine devlet desteği gerçekleşecek. Bu haktan yararlanacak öğrenciler mezun oluncaya kadar eğitim giderleri devlet tarafından karşılanacak. Eğitim desteğinin ayrıntıları konusunda velilerimiz ve öğrencilerimiz gelip bize danışabilirler” dedi.

"KALİTELİ EĞİTİMİ ÖĞRENCİLERİMİZİN AYAĞINA GETİRDİK"

Özel Artuklu Uğur Lisesi’nin öğrencilerine sağlayacağı faydalardan bahseden Acar, açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Öncelikle lisemiz Midyat’ımıza hayırlı uğurlu olsun. Eğitimin standartlarını belirlemeye devam ediyoruz. Artık iyi bir okul için uzaklara gitmeye son. Kaliteli eğitimi öğrencilerimizin ayağına getiriyoruz. Vereceğimiz eğitimle artık ek bir kursa ihtiyaç kalmayacak. Özel Artuklu Uğur Lisesi öğrencilerimizi hedefine ulaştırır. Okulumuza kayıt yaptıran öğrencilerin ekstra bir dershane eğitimine de ihtiyaçları olmayacak. Özgürlükçü, yeniliklere açık, her biri kendi alanında uzman; manevî ve insani değerlere önem veren, mesleğini seven, genç ve dinamik bir yapıya sahip öğretmen kadromuzla çocuklarımıza özel eğitim hizmeti sunmaktayız. Öğrenciler lisemizde hem dershane hem de okul imkanı bulacaklar. Geleneksel eğitim anlayışının yerini modern eğitim anlayışına benimsemişiz. İnşallah öğrencilerimiz okulumuzda çok farklı bir eğitim modeliyle karşılaşacaklar. Çünkü bizler öğrencilerimizin hak ettikleri güzel geleceklerini hazırlamalarında ellerinden gururla tutacağız.” 

Okul: Cumhuriyet Bulvarı Karayolları Karşısı Midyat

İrtibat ve Tanıtım Ofisi: Cumhuriyet Bulvarı Karayolları Karşısı Midyat

Tel: 0.482 464 11 66

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum