Midyat'ın En Köklü Ailesinden Önemli Buluşma

Midyat'ın En Köklü Ailesinden Önemli Buluşma

Midyat'ın en köklü ve kalabalık ailelerinden Selimoğlu Ailesi'nin kanaat önderi ve aile büyüklerinin katılımıyla önemli bir buluşma programı gerçekleştirildi.

A+A-

Midyat'ın en köklü ve kalabalık ailelerinden Selimoğlu Ailesi'nin kanaat önderi ve aile büyüklerinin katılımıyla önemli bir buluşma programı gerçekleştirildi. Türk siyaseti tarihinde senatörlük, milletvekilliği ve belediye başkanlığı gibi önemli görevler de bulunan Selimoğlu ailesi, uzun yıllar aradan sonra Midyat Royal Hotel'de düzenlenen yemekli buluşma programı yoğun ilgi ile gerçekleştirildi.

Ev sahipliğini Midyat Kent Konseyi Başkanı Zeyni Bedir ve Barış Özsunar'ın yaptığı 'Buluşma ve Kaynaşma' gecesinde bir araya gelen ailenin farklı kuşaklardan değerli bireyleri daha önce görmediği akrabalarıyla bir araya gelerek hem hasret giderip sohbet ettiler, hemde kuşaklar arası aile kültürünün yaşatılmasına vesile oldular. Bu önemli geceye Selimoğlu Ailesinin saygın fertlerinden olan hayırsever işadamı Tarkan Akyüz de, İstanbul'dan davet edildi. Buluşmada, ailenin önde gelenleri konuşma yaptı, bir araya gelmelerine katkı sağlayan ev sahipleri Bedir ve Özsunar'a teşekkürlerini iletiler.

Türkiye’nin birçok bölgesine yayılan Aile mensuplarının çoğunluğu Midyat başta olmak üzere İstanbul, Ankara, İzmir illerinde ikamet ediyor.

Düzenlenen gece ile ilgili açıklama yapan İşadamı Tarkan Akyüz, amaçlarının Sıla-i Rahim, akrabalık bağlarının korunması, aile bireylerinin tanışması ve kaynaşmasını sağlamak olduğunu belirtti.

Akyüz, "Gelecek nesillerin inancımızda ve kültürümüzde var olan akrabalık bağlarının güçlenmesi ve bu geleneğini kaybolmadan genç kuşaklara aktarılması için böylesine gecelere ihtiyacımız var. Akrabalarımızla hasret gidermek üzere bir araya geldik. Şimdi bir aradayız çok mutluyuz. Bu mutluluğun devam etmesini temenni ediyorum. Bizim amacımız şehrin yerleşik hayatına entegre olmuş aile mensuplarımızı ve kültürel yapımızı canlı tutmak, yeni nesiller arasında akrabalık ve kardeşlik hukukunu daima diri tutmaktır. Akrabalık hak ve hukuku olarak adlandırabileceğimiz ilişki biçimine kutsal kitabımız, yol göstericimiz Kur'an-ı Kerim'de 'Allah'tan korkun ve akrabalık bağlarını kesmekten sakının!' (Nisa Suresi / 4/I) ayeti ile önem vermemiz gerektiği bize öğütlenmiştir. Şehir yaşamından madem dostluk ve akrabalık ilişkilerinin koptuğundan şikayet ediyoruz, o zaman çözüme bir yerden başlamak zorundayız.Bu gecenin düzenlenmesinde emeği geçen Kent Konseyi Başkanı Sayın Zeyni Bedir ve Barış Özsunar beye teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum