Midyat’ın Eğitim Altyapısı Gözden Geçirildi

Midyat’ın Eğitim Altyapısı Gözden Geçirildi

Midyat’ta, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2012-2013 eğitim ve öğretim yılı sene başı değerlendirme toplantısı düzenlendi.

A+A-

Midyat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2012–2013 eğitim öğretim yılına hazırlık ve eğitim sürecinin genel değerlendirilmesi konulu bir toplantı yapıldı.

Eğitimde nitelik ve kalitenin artırılarak sürekliliğinin sağlanması çalışmalarının ele alındığı toplantıda, bu amaca yönelik gerçekleştirilen çalışmalar değerlendirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Şehmus İleri başkanlığında Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitim öğretim yılı sene başı toplantısına Şube Müdürleri Şirin Avcı ve Seyfettin Mete, anaokulu müdürleri ile ilk ve orta dereceli okulların idarecileri katıldı.

Yaklaşık 3 saat süren toplantı sonrası açıklama yapan İleri, 2012–2013 eğitim ve öğretim yılında yapılacak çalışmaların planlanmasını değerlendirdiklerini belirterek, 12 yıllık zorunlu eğitim, öğretmen atamaları-öğretmen görevlendirmeleri, taşımalı eğitim, LYS ve SBS sonuçları, eğitim etkinlikleri, okuma kampanyaları, okulların yeni eğitim öğretim yılına hazırlanması, onarımlar, öğrenci okullaşma ve başarı durumları ile geçen eğitim öğretim yılının genel değerlendirmesi, yeni eğitim öğretim yılında alınacak kararlar ve yapılacak işlemler konusunda görüş alış verişinde bulunduklarını kaydetti. İleri, yeni eğitim-öğretim yılına problem yaşamadan girdiklerini ve uygulamada doğabilecek problemlerin minimize edildiğini belirtti.

Branş değişikliğinde nedeniyle şuan farklı alan ve branşlarda öğretmen açığı yaşadıklarını söyleyen İleri, öğretmen açığının kapanması ve ücretli öğretmene ihtiyaç duyulmaması konusunda ciddi çalışmalar yaptıklarını, okulların tüm öğretmen işlemlerinin yapılarak derslerin boş geçmeyecek şekilde düzenlemeye çalıştıklarını vurguladı.

Dilek ve temenniler bölümünde katılımcılardan gelen soruları cevapladığını söyleyen İleri, öğretmen ve öğrencilere başarılı ve güzel bir eğitim öğretim yılı dileyerek toplantıyı bitirdiklerini anlattı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.