Midyat’a Gençlik Merkezi Yapılıyor

Midyat’a Gençlik Merkezi Yapılıyor

Midyat Kaymakamlığı, gençlerin spor, kültür ve sanatla buluşma noktası olan gençlik merkezi projesini hayata geçiriyor.

A+A-

Gençlerin yaşam kalitesini arttırmayı, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere yönlendirerek gençlerin ufuklarını genişletmeyi amaçlayan Midyat Kaymakamlığı, gençlerin spor, kültür ve sanatla buluşma noktası olan gençlik merkezi projesini hayata geçiriyor.

Bahçelievler Mahallesi’nde İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne ait Kapalı Spor Salonu’nun bir bölümünde gençlik merkezi yapılıyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, gençlerin, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda, merkezde sosyal, kültürel, sanatsal, sportif ve eğitici kurslara katılabileceğini söyledi.

Gençler arasında iletişim ve dayanışmanın güçlenmesi, gençlerin boş zamanlarını değerlendirmesi amacıyla hayata geçirilen gençlik merkezi ile ilgili konuşan Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, “Midyat Kaymakamlığı tarafından hazırlanan projemiz, Mardin Valiliği tarafından kabul edilerek 150 bin lira ile desteklendi. Bugün itibariyle hayata geçirilen  projemizin,  gençlerimize çok faydalı olacağını düşünüyorum. Bu projemizin ilçemiz gençlerine  hayırlı olmasını temenni ederken, projemize destek veren, Mardin Valiliği’ne teşekkür ediyorum.” dedi.

Gençlik merkezi ile çocukların ve gençlerin boş zamanlarında zararlı alışkanlıklara yönelmesi yerine, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlere yönelerek bilgi ve beceri sahibi olmalarını amaçladıklarını kaydeden Bingöl, gençlik merkezi ile Midyat gençliğine yeni bir alternatif sunduklarını söyledi.

Gençlik merkezinin yapım çalışmalarının sürdüğünü anlatan Bingöl, “En kısa sürede merkezimizin açılışını yapacağız. Önceden Kapalı spor salonumuzun bahçesi mezbelelik bir durumdaydı, şimdi ise modern bir hale dönüştürüp gençlerimiz için bir sosyal merkez yapıyoruz. Gençlik merkezi projelerimizle gençler arasındaki iletişim ve dayanışmanın güçlenmesini hedefleyerek, gençlerin, okul saatleri dışındaki serbest zamanlarını ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda sosyal, kültürel ve sportif gibi yararlı faaliyetlerle  geçirebilecekleri bir ortam oluşturmak istedik. Çocuklarımızı ve gençlerimizi, sokaktan, kahve köşelerinden kurtaracak gençlik merkezlerimiz, köyden kente göç etmiş ailelerinin çocukları için spor, kültür ve sanatla buluşma noktası olacak.” ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.