Midyat Şehir Stadının Durumu İçler Acısı

Midyat Şehir Stadının Durumu İçler Acısı

Suni çim saha isteyen Midyatlı gençlerin talebini Gençlik ve Spor Müdürlüğü ne zaman görecek...

A+A-

Bugüne kadar hiçbir çalışmanın görülmediği Midyat Şehir Stadının içler acısı hali her geçen gün kendisini belirgin olarak ortaya koyuyor. Dört bir tarafının tel örgüyle çevrilmiş olmasının dışında hiçbir özelliği bulunmayan stattaki viraneden farksız görüntüler büyük tepki topluyor.

Midyat’ta, Bahçelievler Mahallesi’nde, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne ait 266 ada ve 118 parsel sayısında bulunan 5 bin 491 metrekarelik mevcut ‘toprak saha’ kaderine terk edilmiş durumda.

Midyat’ta bulunan mevcut toprak sahanın ıslah edilerek, suni çimlendirme yapılmasını isteyen gençler ve sporcular, yetkililerden destek bekliyor. Tozu dumana katarak futbol oynama zevklerini yaşamaya çalışan, geleceğin yıldızları olarak her türlü fedakârlığa katlanan oyuncular, toprak sahada oynamanın şevklerini kırdığını, diğer gençler gibi çim sahada oynamak istediklerini söylediler.

Amatör ligde mücadele eden Midyat Spor’un başarılı takım kaptanı Engin Teker, hala toprak sahada oynamak zorunda kaldıklarını belirterek, sakatlıklara da yol açan bu sahada artık oynamak istemediklerini söyledi. Teker, sahalarının doğal çim veya suni çim yapılması için girişimlerin başlatılmasını istedi.

Şehir stadında incelemelerde bulunan Midyat Belediyespor Asbaşkanı Zeki Çiçek de, yeni stadyum yapılması konusunda bir değerlendirme yaparken, şehir stadının bugün içinde bulunduğu içler acısı durumdan bir an önce kurtulabilmesi için gereken tedbirlerin acilen alınması için başlattıkları kampanyaya tüm Midyatlıların destek olmasını istedi.

‘MİDYAT’ AYAKIŞIR BİR STAT İSTİYORUZ’
İlçe halkının ve gençlerin spor yapabilecekleri yatırımlar beklediğini anlatan Çiçek, “Tarihi Midyat’ımıza yakışır bir stat istiyoruz. Midyat’taki gençlerin de stada ve spora ihtiyacı var. Mevcut sahanın zeminin de değil sporcu ‘soğan’ bile yetişmez! Bu devirde halen toprak sahada gençlere spor yaptırmanın mantığını anlamıyorum. Mardin dışındaki şehirlerde spor kompleksleri kurulurken, dev tesislerin temelleri atılırken maalesef biz hala sahamızı suni çimlendirmenin peşinde koşuyoruz. Mardin’in tüm ilçelerindeki statlar çim yüzeyli ya da sentetik çimli olarak hizmet verirken ilçemizdeki stadyum ise halen toz toprak içinde, virane görünümünde. Bu sahada bırakın maç oynamayı yürümek bile zor.” dedi.

‘GENÇLER TOPRAK SAHAYA MAHKÛM EDİLİYOR’
Midyatlı gençlerin toprak sahaya mahkûm edildiğini ifade eden Asbaşkan Çiçek, “Şehrimizin yüz akı olacak bir stat projesinin en kısa zamanda hayata geçirilmesini istiyoruz. Stadımız için yaklaşık 3 yıldan buyana suni çimlendirme için Mardin’e ödenek gelmiş. Peki, çalışmalar neden başlamıyor, ne bekleniyor? Bizler gençlerimiz için Midyat’a yeni bir stadyum yapılması konusunda, bu işin sürekli takipçisi olacağız.” diye konuştu.

‘SPOR MU YOKSA EZİYET Mİ?’
Midyat’a yakışmayan ve bu devirde varlığını hala koruyan toprak sahayı görenlerin manzara karşısında şoke olduklarını kaydeden Çiçek, açıklamasında şunları söyledi:

“Stadımızın durumu içler acısı. Tozu dumana katanlar, tozu dumanı yutuyorlar. Kim bunlar? Çocuklarımız, gençlerimiz; hani hep deriz ya, ülkemizin geleceği, yıldızlarımız onlar. Gençlerimiz, beton bir farkı kalmayan, toprak sahada spor mu yapıyorlar yoksa eziyet mi çekiyorlar? Bizde anlamadık. Gençlerimizin, bu ortamda top oynaması içimize sinmiyor. İlimize ve ilçemize bu durum hiç mi hiç yakışmıyor. Midyat ilçesi genç bir nüfusa sahiptir. Bu gençliğin kötü alışkanlıklardan uzaklaşması için spora yönlendirilmesi gerekir. Ancak, bugüne kadar yapılan bir şey yok. Başka ilçelerimizde sahalar suni çim ile döşenmiş, ödenek gelmesine rağmen biz yıllardır bu sahanın çimlenmesini ve ıslah edilmesi bekliyoruz. Bu konuda Gençlik ve Spor Bakanımız Suat Kılıç’tan yardım bekliyoruz. Burada vekillerimize de büyük iş düşüyor. Spor aktivitelerini gerçekleştirmek isteyen gençlerimiz vardır. Yetkililerin gençlerin sesine kulak vermelerini bekliyoruz”

sizin-medya-_-1.jpg

sizin-medya-_-2.jpg

sizin-medya-_-3.jpg

sizin-medya-_-4.jpg

sizin-medya-_-5.jpg

sizin-medya-_-6.jpg

sizin-medya-_-7.jpg

sizin-medya-_-8.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum