Midyat MYO’dan Öğrencilere Uygulama Anaokulu

Midyat MYO’dan Öğrencilere Uygulama Anaokulu

Midyat Meslek Yüksek Okulu idaresi, Çocuk Gelişimi Programı’ndaki öğrencilerin daha iyi bir eğitim sürecini geçirmeleri için Uygulama Anaokulu kurdu.

A+A-
Yeni eğitim öğretim döneminin başlamasıyla birlikte Midyat Meslek Yüksek Okulu bünyesinde açılan ‘Uygulama Anaokulu’ da hizmet vermeye başladı. 
 
Çocuk Gelişimi Programı’nda bulunan öğrencilerin, okul öncesi eğitim çağındaki çocukların özelliklerini tanımalarına, uygulama ve staj yapmalarına olanak sağlamak amacıyla Orta Çarşı Mahallesi’nde hayata geçen modern anaokulunda minik öğrencilere okul öncesi eğitimi veriliyor. Yemekhanesi, uyku odaları, bilgisayar, oyun, drama ve etkinlik salonuna sahip olan anaokulu, faaliyetleriyle minik öğrencileri hayata hazırlıyor.
 
HAYATIN ALTIN ÇAĞI 
 
Midyat Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Pınar Polat, uygulama anaokulunu açmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, “Midyat halkının çocuklarının güvenilir bir ortam içinde, bilimsel gelişmelere uygun olarak eğitilmeleri, sosyal, duygusal, dil ve bilişsel açıdan gelişmelerine yardımcı olmak amacıyla Uygulama Anaokulu’nu hizmete açtık. Üniversitemizde görev yapan tüm personelimizin ve üniversite dışından Midyat halkının da çocukları eğitim görecek. Hayatın altın çağı 3–6 yaş aralığıdır. Bu dönemde öğrenilen beceriler gelecekte çocuğun yaşamını şekillendiriyor. Midyatlı velilerimiz bunun bilincindeler. Uygulama anaokulunun açılması için üniversitemize bu binanın tahsisini yapan Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu’na ve bu süreçte bizlere destek veren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Serdar Bedi Omay beye çok teşekkür ediyoruz.” dedi.
 
“BU UYGULAMA ALANI BİZLER İÇİN BİR AÇILIM”
 
Alanında uzman çocuk gelişimcilerinin ve yüksekokulda görevli öğretim üyelerinin sorumluluğunda uygulama anaokulunda hizmet verileceğini söyleyen Polat, “Öğrencilerimize geniş bir uygulama alanı yarattık. Bu uygulama alanı bizler için bir açılım, öğrencilerimiz için de önemli bir hizmettir. Öğrencilerimiz okulda teorik olarak gördükleri dersleri burada pratikte uygulama şansı bulacaklar. Çoğu kez bu konuda öğrencilerimiz sıkıntı yaşıyorlardı. Artık öğrencilerimiz bu konuda sorun yaşamayacak. Okulda öğrenim gören 60 öğrencimiz burada dönüşümlü olarak staj yapabilecekler. Bu ideal olan eğitim sistemidir. Meslek Yüksek Okulları’nın önemli bir vizyonu da öğrencileri hizmet sektörüyle buluşturmaktır. Biz öğrencilerimizi daha okurken sektörle buluşturuyoruz. Nasıl bir iş ortamında çalışacaklarını eğitim anında görebiliyorlar.” diye konuştu. 
 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.