Midyat Koruma Kurulu Toplantısı Yapıldı

Midyat Koruma Kurulu Toplantısı Yapıldı

Koruma Kurulu Üyeleri, maddi imkânlardan yoksun mahkûm yakınlarının sosyal ihtiyaçlarının karşılanması ve eski hükümlülerin ıslah edilerek meslek sahibi olabilmeleri için çeşitli faaliyetler yapıyor.

A+A-

Midyat Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu'nun Nisan ayı toplantısı Midyat Belediye Başkanlığı’nın ev sahipliğinde Çağ Sofrası Lokantası’nda yemekli olarak gerçekleşti.

Cumhuriyet Başsavcısı Adnan Küçükyumuk başkanlığında yapılan koruma kurulu toplantısında, eski hükümlüler, cezaevinde bulunan hükümlü ve tutuklular ile yakınlarını ilgilendiren konular hakkında fikir alışverişinde bulunuldu, genel sorunları ve çözümler masaya yatırıldı.

Eski hükümlülerin sosyal hayata geri dönmesi ve iş sahibi olmasını amaçlayan Koruma Kurulu toplantısında Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi Şube Müdürlüğü görevli Sosyolog Tekin Karaçam, gündem maddeleri hakkında üyelere sunum yaptı.

Karaçam, eski hükümlülerin meslek edinmeleri, iş kurmaları, öğrenimlerine devam etmeleri, halen cezaevinde bulunan tutuklu ve hükümlülerin yakınlarının karşılaştıkları sosyal, ekonomik ve psikolojik sorunlar ile ilgili kurul üyelerine bilgi aktardı. Sunumun ardından katılımcıların gündem maddeleri ile ilgili görüş ve önerilerini ifade ettiği toplantı, yapılan değerlendirme ile sona erdi.

Cumhuriyet Başsavcısı Adnan Küçükyumuk’un başkanlık ettiği koruma kurulu toplantısına katılan üyeler şöyle:

Midyat Belediye Başkan  Yardımcısı M. Tevfik Baysal, Denetimli Serbestlik Şube Müdürü Seydi Dağlı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Orhan Günel, Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Gazi Yıldırım, Kızılay Derneği Başkanı Murat Aykat, Baro Temsilcisi Veysi Pekacar,  Ziraat Odası Başkanı Beşir Evsen, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Yusuf Demirdağ, Ziraat Bankası Müdürü Oral Eser ve Halk Bankası Müdürü Ercan Kılıç.
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.